Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mit gondoltok az ilyen rövidít...

Mit gondoltok az ilyen rövidítésekről, mint "kari", "pari", vagy "lol", "thx" stb?

Figyelt kérdés
Én megőrülök tőlük. Miért nem lehet kimondani, hogy "karácsony?"
2013. jan. 5. 16:33
1 2
 1/19 Pietrosol ***** válasza:
43%

Szia!


Hatékony módszer a nyelvkorcsosítók kezében!

2013. jan. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én is megőrülök:D
2013. jan. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Engem még az is idegesít, mikor valaki a "hogy" helyett egy "h" betűt ir.
2013. jan. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nem vagyok egyedül... Chatelés közben többször előfordult már, hogy valaki írt egy olyat, hogy nm vagy thx, és vissza kellett kérdeznem, mert nem értettem. A csúcs az volt, amikor élőben is meghallottam a lolt.
2013. jan. 5. 16:42
 5/19 anonim ***** válasza:
"ír", bocs!
2013. jan. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
Szerintem is idegesítő, és sztem egy bizonyos szinten tahóság is (ha azt mondom, hogy "Boldog Karácsonyt!" abban van egy fajta tisztelet, de a "Boldog karit!" az olyan komolytalanul hangzik).
2013. jan. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Rohadt idegesítőek.
2013. jan. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A lol, thx meg a többi nem itthoni agyrém különösen nem zavar,de a kari, pari, h, naon és az összes ilyen b*ziság az nagyon.
2013. jan. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
ha egy beszélgetésben használjuk, az tényleg idegesítő. de mondjuk ha egy üzenetben gyorsan akarsz elintézni egy jókívánságot, mert mondjuk megy a buszod, egy thx rövidítés tényleg hasznos lehet.
2013. jan. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
9. vagyok megint. és az is egyszerűbb, hogy lol vagy xd ha egy vicces posztot találsz mondjuk facebook-on, és nem írnád ki, hogy "nagyon vicces, amit írtál". az már milyen lenne!
2013. jan. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!