Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy írjuk helyesen ezeket a...

Hogy írjuk helyesen ezeket a mondatokat?

Figyelt kérdés

Ez volt a feladat:


Javítsa ki és írja le helyesen az alábbi túlzsúfolt mondatokat:


Az érdekellentétek feloldása a szakértői állásfoglalás után következően történik.


Megbeszéléseinkre a felügyelő bizottsági testület is hivatalos, javaslatai előnyösen segítik munkánkat.


Az eredmény negyedéves szinten fénycső esetén jelentős megtakarítást eredményez a fogyasztás területén.


A környezetvédelemmel kapcsolatban akarok valamit fölhozni.


Szeretném kihangsúlyozni véleményem jelentőségét.


Magyarázatot is kérnék hozzá,hogy legközelebb tudjam magamtól:)


2012. nov. 24. 17:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Igen, egy vessző hogy be tud kavarni. Először én sem vettem észre a vesszőt, később rájöttem, hogy a hivatalos szó itt azt jelenti, hogy meghívott. kb.


Szívesen.

2012. nov. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az utolsó előttit első blikkre nem látom hibásnak.



Az utolsó mondat helyesen:

„Szeretném hangsúlyozni véleményemet.”


A „hangsúlyozni” szó elé teljesen felesleges az igekötő. A „véleményem jelentőségét” kifejezés nekem kissé zavaros. Persze lehet, hogy tudnánk olyan szövegkörnyezetet találni, ahol megállja a helyét, ebben az esetben így hangzik a helyes mondat: „Szeretném hangsúlyozni véleményem jelentőségét.”

2012. nov. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A „felügyelőbizottság” szó kisbetűs, csak akkor kell nagybetűvel kezdeni, ha hivatalos megnevezésként szerepel, például: a Magyar Nemzeti Banki Felügyelőbizottsága.


A kérdező által írt példamondatban nem kérdés, hogy kisbetűs, hiszen képzővel láttuk el.

2012. nov. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!