Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Nyelvtani kérdés: mi a "szerin...

Nyelvtani kérdés: mi a "szerint" szó szófaja?

Figyelt kérdés
Határozószó? Névutó? Vagy valami teljesen más? Tanácstalan vagyok, egyik tankönyvemben sem találtam választ. Kérem szépen, hogy aki választ ír, az indokolja is meg (elég annyi is, hogy "mert úgy gondolom", vagy "itt és ott olvastam", "ez rémlik magyaróráról" stb.)! Előre is köszönöm a segítséget!
2009. ápr. 29. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Hát, szerintem visszaható névmás. Azért gondolom így, mert Elromlott az idő. Eszerint nem megyünk strandra. Pl.

De ha meg azt nézzük, hogy szerintem szerinted... Lehet, hogy ez onnan jött, hogy az a szerint, ami az enyém, magyarán szerintem...

Na látod, én is csak sötétben tapogatózom...

Na jó, ennyi volt a kútfő.

Most utánagondoltam, meg fölelevenítettem magamban, hogy melyik szófaj mit fejez ki, aztán rákerestem wikipedián is.

Névutó.

Ugyanis a névutó dolgok egymáshoz való viszonyát fejezi ki. Ez pedig állapot-, vagy módhatározó szerepet tölt be.

2009. ápr. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Mi ezt a szót írtuk visszaható névmás példájának.
2009. ápr. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A visszaható névmás, úgy tudtam, csak a magam, magad stb. Mindig tanul valamit az ember. Köszönöm a válaszokat!
2009. ápr. 29. 18:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem visszaható névmás, (az a magam, magad ...).Névutó, hiszen nem állhat önmagában, kell mellé egy névszó, valami szerint. A névutókat lehet ragozni, szerintem-mögöttem.
2009. ápr. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor névutó. Nekem is az tűnik a leglogikusabbnak. Még egyszer köszönöm mindenkinek, aki válaszolt!
2009. ápr. 29. 20:08
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
ha névutó, akkor miért pontoztátok le az 1. választ?
2009. máj. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Névutó.
2009. máj. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!