Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy néz ki egy nyílt kérdés?

Hogy néz ki egy nyílt kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nyelvtani tudásom kissé kopottas már, mit is nevezünk pontosan nyílt kérdésnek? Illetve példát tudnátok mondani rá? Tudom kicsit bugyuta a kérdés, és biztos nap mint nap használok nyílt kérdéseket, csak ugye nem tűnik fel. :) Köszönöm szépen


2011. szept. 5. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nyílt kérdés: Azok a kérdések, amelyre hosszabb, összefüggő választ adhatunk.

zárt kérdés: Azok a kérdések, amelyekre csak igennel vagy nemmel lehet válaszolni.


[link]

2011. szept. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, nyílt végű kérdés az, ami nem eldöntendő. Tehát a te kérdésed például az, mert nem egy adott, szűk szókészletből lehet megválaszolni, hanem "akárhogy". És persze lesz is tőle értelme.

Amit nem tudok, hogy ezzel a logikával nyílt végű kérdés-e mondjuk az, hogy "A fehér színt szereted jobban, vagy a sárgát?" Mert erre is ugye két értelmes válasz létezik. Szerintem nem nyílt, de hátha valaki jobban tudja nálam.

2011. szept. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A nyílt kérdés kiegészítendő, a zárt kérdés eldöntendő.

"A fehér színt szereted jobban, vagy a sárgát?"

Itt egyértelmű, hogy el kell döntenem a választ, nem ki kell egészítenem.

A melyik szín a kedvenced? már kiegészítendő, mert a kérdésben nincs válasz.

2011. szept. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!