Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Szerinted is az alapműveltségh...

Szerinted is az alapműveltséghez tartozik, hogy valaki helyesen tudjon írni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 12:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
igen
2011. jún. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Ludens ***** válasza:
70%

Amennyiben nem akadályozza ebben semmi pl diszgráfia akkor a helytelen írás nem véletlenül vállt ki negatív fogadtatást.
Azonban meg kell említenem, hogy idegesítő mikor valóban műveltségnek szeretné valaki feltüntetni. A nyelvi nácizmus gyakran csak arra jó, hogy ha legyőzve érzik magukat egy vitában legyen miben kifogást találni. 
A nyelvtan szabályok hemzsegnek az illogikus kivételekkel túlterhelt elméletektől. Ne kössünk már bele abba ha valaki “suk sük-öl” nem szép hallani látni leírva, de igazából a mondanivalója érdekes ne ezen lovagoljunkmár. Nem attól lyuk a lyuk, hogy csupán hagyomány miatt “ly” -el írom.


Legalábbis így gondolom én.

2011. jún. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 dellfil ***** válasza:
87%

Természetesen.


dellfil

2011. jún. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Az alapműveltség megkövetelése is fura dolog. Persze elméletileg a társadalmi osztályok közti különbséget hivatott felszámolni, de az értelmiségi, aki írásból él, vagy azzal dolgozik, tanít, tudjon helyesen írni, míg a kétkezi munkás nem használja minden nap, és ha gyakorlatlan, akkor már műveletlennek is tekintjük. De alapvetően mindenki ugyanazzal az alapvetéssel indul általános iskolában, awesome.
2011. jún. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen igen. Aki művelt az általában sokat olvas, az olvasással pedig fejlődik az ember helyesírása is. Persze ez nem jelenti azt, hogy valaki nem véthet apróbb hibákat. Én is néha elbizonytalanodom egy szó leírásában, vagy épp a vesszők elhelyezésével.
2011. jún. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen.
2011. jún. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2011. jún. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. De ha ennyire csökken a színvonal, és degenerálódik a társadalom, akkor néhány év múlva az alapműveltség ki fog merülni abban, hogy ki tudja leírni a nevét.
2011. jún. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ez biztosan hozzátartozik, viszont szerintem, elég sok történelmi anyag már nem, persze a nagyobb dolgok, mint a két VH, honfoglalás, forradalmak azok igen, de sok minden szerintem lényegtelen. :)
2011. jún. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%
Én szakmám révén sok önéletrajzot olvasok. Általános gyakorlat a cégnél, hogy amiben nyilvánvaló helyesírási hibák vannak (tehát nem véletlen elgépelés), azt alapból félre teszik.
2011. jún. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!