Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Nem tudok helyesen irni, mert...

Nem tudok helyesen irni, mert kell ezert a fejemet venni?

Figyelt kérdés

nem haritom senkiresem a feleloseget, sot neha atveszem a nyelvtan azonreszet ameik segit helyeseben irni, de lassan elfelejtem, majd ujraveszem. ennel tobbet nem tudok kitalalni. hogy mert nem tanultam meg idoben, mikor mindenki mas? hat ez jo kerdes. elsos koromban betortem a fejemet, a szemem mellet van egy vagas, nagyon hamar farad, megtudom szamolni az egyik kezemen hany konyvet olvastam ki, ahoz is hosszu ido kellet, a normalisnal hosszabb, most van lehetosegem ra es hangoskonyveket hallgatok, nagyon szeretem oket. igy probalom potolni azt ami kimaradt. ennek elenere egy almodozo fiatal voltam, es szeretem beszelgetni az emberekkel, hiszen ok meseltek, akar konyvekrol is. az iskolaban mindig okos de lusta tanulo voltam. kenyelmes volt elhinni mert konyu volt, csak abbol tanultam amit oran felfogtam.


adjatok tanacsot, mit tehetek meg hogy javitsak magamon


2011. jan. 18. 08:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el, szinte senki sem tud tökéletesen írni, a legalapabb hiba a vesszőhiba és írásjelhalmozás. A lényeg az, hogy legalább megpróbálj helyesen írni.

Szerintem ezekről te is tudod, hogy rosszul használtad: azonrészét, senkiresem, mien. Azt is biztosan tudod, hogy a mondatot nagybetűvel kezdjük.

Nem azért vesszük fejét a rossz helyesírásúaknak, mert nem tudják néhány szó helyes leírását, hanem azért, mert meg se próbálják, indokolatlanul sietnek, netszlenget használnak(naon, mien, oan, h, sztem). A rövidítések szinte semmivel sem gyorsítják a gépelést, viszont a szöveg érthetetlen lesz miatta.

Tehát ha nem tudod, hogy a muszáj j vagy ly, az messze nem akkora baj, mint a szándékos rövidítés.

2011. jan. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nézd, az az igazság, hogy ha nem is veszik a felyedet, de nagyon rossz megítélést vált ki a rossz helyesírás. Nyílván hanyagnak, lustának, butának minősítenek, akár munkavállalásnál, akár párkeresésnél bizony eléggé hátrányos.

Ha fogalmazgatsz a Word üzemmódban, kijavítja neked a hibákat. Ez sokat segít. Másolás! Másolj könyvekből, aztán egyeztesd össze. Vagy vásárolj egy mostani általános iskola felsőtagozat nyelvtankönyvet, határozd el, hogy minden nap egy óra helysírás órát tartasz magadnak. Bevágod a szabályokat, és begyakorolod az alakalmazást.

2011. jan. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"akár munkavállalásnál"


Tanúsítom. Hozzánk gyakran jönnek be, hogy nyomtassuk ki az önéletrajzukat, és a legtöbb hemzseg a helyesírási hibáktól, főleg a motivációs levelek. Egyszer közöltem az egyik ügyféllel, hogy ezt így nem nagyon fogja elolvasni senki, megsértődött. Azóta rájuk hagyom. De ahol az illető neve csupa kisbetűvel van írva, ott nem nagyon lehet tenni semmit. Erre vagy ráérzett valaki az iskolában, vagy mindig küszködni fog.

2011. jan. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Bármit meg lehet bármikor tanulni, ha hajlandó rá a kérdező időt meg energiát fektetni, próbáld ki szerintem az összes tanácsot.
2011. jan. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

09:55-nek:

rossz megítélést vált ki a rossz helyesírás. Felyedet???

:)

2011. jan. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Előző: Én is ezt akartam írni.
2011. jan. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Lehetsz diszlexiás. Logopédus tud segíteni.


Ami az olvasást illeti: ha valaki nem tud jól olvasni, akkor az nem fog elolvasni egy szépirodalmi alkotást sem, mert hosszú, ezzel a kör bezárul.


Kérdező, ha valamit nem tudsz leírni, akkor nézd meg egy szótárban!

2011. jan. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
megfordult az agyamban hogy dislexias vagyok, tobbminden mutat erre, de azert remelem hogy fejleszthetem magam. az emberek ugysem ertenek meg, es masodsorban semi kozuk hozza, szeretem ha normaliskent kezelnek, sok munkaba kerul es nem mindig sikerul, de igyekszem a jotulajdonsagaimat eloterbe hejezni, a gyenge pontjaimat pedig kiegyensujozni, sokszor apro dolgoknak tunnek, de ahoz hogy en is normalis legyek mint a tobbi foleg ha faradt vagyok sokkal tobb munka kell hozza. de errol sohasem beszelek, mert nem akarom hogy sajnaljanak. inkabb adjatok otleteket mijen gyakorlatokat vegezek, mi az ami segitene nekem. koszonom
2011. jan. 18. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!