Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Nyelvi forradalmat indítok!...

Nyelvi forradalmat indítok! Ki tart velem? :D

Figyelt kérdés
Ezután "gy" helyett "dy"-t írjunk, mert az logikusabb. Nevezzük Edyüdyű Mozgalomnak :D
2010. dec. 22. 01:10
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Nem mellesleg a D a billentyűzeten is közelebb van az Y-hoz, mint a G. Valamivel dyorsabb lenne a gépírás.
2010. dec. 22. 01:13
 2/17 A kérdező kommentje:
De persze csak a madyar billentyűzeten.
2010. dec. 22. 01:14
 3/17 Sz1u ***** válasza:
75%

Bakker! Nekem tetszik az ötlet! Bár én az "y" helyett "j"-vel írnám. Tehát a "gy"-t "dj"-nek... Javaslatom így helyesírásilag az "Edjüdjű Mozgalom"!

...továbbá eltörölném az "ly"-t (akármilyen tradícionális is)... törekedjünk az egyszerűsűg kedvéért a "j"-re (ezáltal sokat - legalább egy jegyet - javulna a "hejesírásunk" is) :)

2010. dec. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

nem rossz 5let de már megszoktam a gy-t :(


a ly j dolgot is támogatnám de nem tudom melyiknek kéne eltűnni mert néhány szó olyan hülyén néz ki j-vel, sok meg ly-vel néz ki hülyén.

2010. dec. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

Akkor már a ty-t is írjuk "tj"-vel. És akkor legalább konzekvens lesz a "látjuk"-kal.


További javaslat: vezessük be a "ā" írásjelet a rövid á hang jelölésére, ha már úgy is megjelent a nyelvünkben: hardver.

2010. dec. 22. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

A dy cseppet sem "logikusabb", mint a gy, hiszen ugyanannyi helyet foglal és fonetikailag pontosan ugyanannyi (nulla) köze van a gy hang ejtéséhez.


Miért nem đ/Đ? Eđüđű mozgalom. Ki se merem számolni, hogy a kisebb papír- és tintafelhasználásnak köszönhetően hány fa és tintahal menekülhetne meg a Mozgalom đőzelme esetén.

2010. dec. 22. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

ma 01:49


Vannak ma is nyelvjárások, ahol él a ly/j különbség. Viszont a ly helyett nyugodtan lehetne y-t írni.

2010. dec. 22. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Saten ‫҉ ***** válasza:
55%
Veled tartok de nem teljesen. Szerintem is szükség lenne reformokra mert amúgy baromi nehéz megtanulni a magyar nyelvet egy külföldinek. A javaslatom hasonlít a 02:35-as válaszolóéhoz de szerintem a "ly" és "j" hangot egyaránt "y"-nek kéne írni. Ezenfelül eltörölni a "dzs" hangot helyette kéne angolosan a "j". Ráadásul nyelvtani logikátlanságok halmaza is körülvesz minket, igazából rengeteget lehetne javítani a nyelvünkön. De mivel nem vagyok nyelvész ezért lesz4rom :D
2010. dec. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"A dy cseppet sem "logikusabb", mint a gy, hiszen ugyanannyi helyet foglal és fonetikailag pontosan ugyanannyi (nulla) köze van a gy hang ejtéséhez."


Már hodyne lenne köze! Gondolj csak bele, hogy amikor d és j találkozik (pl tudja) ezzé a hanggá olvadnak össze. A "ty" és a "ny" ebből a szempontból jól el lettek találva, de a "gy" nem. Akkor lenne következetes a madyar ábécé, ha "dy"-t használna.

2010. dec. 22. 09:18
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
ezt a humor kategóriába rakd legközelebb.
2010. dec. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!