Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Leírnátok nekem a Francia...

Leírnátok nekem a Francia forradalmat röviden? (többi lent)

Figyelt kérdés
Holnap esszét írok erről és pont nem voltam suliba amikor vettük. (általános iskolás vagyok)
2009. nov. 5. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:

1. A tankönyvedből biztosan nem hiányzik ez a fejezet, elolvashatod ott is.


2. Ha ez valamiért nem megy, itt van pár hivatkozás:

[link]

[link]

[link]

2009. nov. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ott már elolvastam de nem volt túl érthető..:S
2009. nov. 5. 14:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Éhesek voltak, elegük lett fellázadtak.


Az összes forradalom ilyen... ;-)

2009. nov. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

esszét akarsz irni egy itt kapott 2 soros válaszból?:D


hátja kenyérre se tellet azt megunták elmentek azt bevették a bastille-t levágtak egy két fejet azt heppi lett mindenki röviden..

2009. nov. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az emberi erkölcs halála.
2009. nov. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Franciaországban akkor rendenkénti szavazás volt. A két kiváltságos rend leszavazta a harmadikat, a harmadik rend pedig követelte, hogy alakuljanak át alkotmányozó nemzetgyűléssé a rendi gyűlés helyett, és minden képviselő külön szavazzon. A király elutasította, a hírre pedig a párizsi tömeg fegyvert szerzett és 1789 július 14-én megostromolta a Basteille-t (börtönépület.)A tömeg kivégezte az őröket.Megalakult a nemzetőrség. A forradalom ezután vidékre is átterjedt. A parasztok megrohanták a kastélyokat,gyilkoltak, gyújtogattak, és a kiváltságok eltörlését követelték. Az egyház és a nemesség lemondtak a kiváltságaikról. Megszületik az Emberi és polgári jogok nyilatkozata.
2009. nov. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát én írtam amit fölfogtam a könyvből meg amiket linkeltetek de köszi az utolsónak, mostmár van fogalmam róla h mi is volt ez! =)
2009. nov. 8. 12:54
 8/8 anonim válasza:
Szívesen.
2009. nov. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!