Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Melyik a helyes? A mérőszám...

Melyik a helyes? A mérőszám és a mértékegység KÖZÉ nem kell szóköz vagy igen? Pl: 9dl vagy 9 dl? 900W vagy 900 W? Magyarországon hogyan kell helyesen írni? Külföldön mások a szabályok vagy ez szabványos a civilizáltnak nevezett világban?

Figyelt kérdés

ma 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"A mértékegységnek a jelét szóköz választja el az előtte levő számtól, például: 100 km, 1 kg, 10 kWh, 120 km/h, 220 W. Kivétel a fok jele a geometriában, például: 45º, 90º."

[link]

ma 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Általában kell, kivéve ilyen béna mértékegységjeleket, mint a % (százalék) vagy ° (fok), ' (perc), " (másodperc vagy col),…

[link] enwp.org/International_System_of_Units#Lexicographic_conventions

A Wettl–Mayer–Szabó-féle LaTeX kézikönyv 7.6. alfejezete pedig képletekben a \, TeX-paranccsal elérhető közt javasolja a számérték és a mértékegység közé (én meg úgy általában logikusabbnak tartom a mértékegységek jelét mindig képletbe rakni, szóval én mindig ilyen közt teszek be).

ma 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!