Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Melyik a helyes most: e-mail...

Melyik a helyes most: e-mail vagy email és ha még a címet is hozzátesszük?

Figyelt kérdés

2020. okt. 13. 06:29
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
Én úgy szoktam írni, hogy e-mail cím
2020. okt. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 BringaManó ***** válasza:
2015-ig én is, akkor változott.
2020. okt. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

mindkettő helyes

ma már nem kell kötőjellel írni

2020. okt. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%

egyébként nincs olyan hogy helyes vagy helytelen, a helyesírás nem törvény, ha azt írod emailcím, senki nem fog megbüntetni

különben is változik, ahogy a nagy többség írja, úgy helyes

2020. okt. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 BringaManó ***** válasza:
100%

Persze hogy általában nem kötelező, de ez itt irreleváns: a Helyesírás kategóriában az ide vonatkozó "játékszabály" szerint "játszunk": hogy mi a helyes, azt az aktuális szabályzat mondja meg.

Természetesen ehhez senkinek sem kell alkalmazkodnia: akinek ez a játék nem tetszik, az menjen máshova. :-)


Az más tészta, hogy a szabályzat természetesen (lassacskán) követi azt, hogy a nép hogy szeret írni valamit akkor, amikor nem kell helyesen írnia...

De aki itt kérdez, az nyilván arra kíváncsi, hogy _ha_ valamiért szabálykövetően szeretne írni, akkor hogyan járjon el.

2020. okt. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
55%
oké
2020. okt. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Pár hét távollét után visszatérek, reagálok BM kolléga válaszára.



Emlékeim szerint az email zománcról én is csak a szótárból szereztem tudomást, az biztos, hogy sosem használtam a kifejezést.



Az általam gondozott újságok, könyvek szövegében azért fordul elő elvétve az e-mail, mert sokkal egyszerűbb, természetesebb a levél szó. A levél egyre inkább az ímélt jelenti elsősorban. Ugyanúgy módosult a szó jelentése, ahogy a lemezé: húsz éve cd-t értettünk alatta, negyven éve bakelitet – mielőtt még egy erre járó kötekedő felkoncolna: tudom, hogy a bakelit csak becenév, felőlem lehet vinil is (vinyl viszont véletlenül se!). Vagy például annak idején a kocsi szó mögül kizötyögött a ló vontatta eszköz, és begördült a helyére az autó.


Szóval elsősorban levél, ha nagyon kell hangsúlyozni papírtalan mivoltát, akkor szövegkörnyezettől függően ímél vagy elektronikus levél (utóbbit csak végszükség esetén, mondjuk jogi szövegben).

2020. okt. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 BringaManó ***** válasza:

világos, hogy a levél jelentése változott (bővült), ezt nem vitatom.

csak hát elsősorban nem azt a szót használják az e-mailre (szerintem).

következésképpen olyan szöveget állítasz elő, ami nem egészen esik egybe a szokványos magyar nyelvvel. (kicsit mintha telefon helyett rendre távbeszlőt írnál... na jó, az azért erősebb lenne :-) – ez persze nem tilos.

csak az a furcsa, ha más szövegeit javítod át ennek megfelelően, mert az már nekem túlzott belenyúlásnak tűnik, túlságosan a saját ízlésedre faragod.

[persze mindezt csak "látatlanban" írom, nem tudhatom, milyen szövegekről van szó, és mennyire kell "gondozni" – csak a homályos elképzelésem alapján tartom túlzásnak]

2020. okt. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!