Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hiba Helló helyett Hello-t írni?

Hiba Helló helyett Hello-t írni?

Figyelt kérdés
2020. okt. 12. 10:00
1 2
 11/18 BringaManó ***** válasza:

akkor a "mert" miért nem két t?...

és a jelent?...

(hogy csak a válaszodból kiemeljek két szót)


nem, ez nem így működik...

tudom, hogy szoktak sokszor hivatkozni a különböző írásmódok "jelentésmegkülönböztető szerepére"... na, az meg a másik, amit nem értek... ha valami szóban ugyanúgy hangzik (és nem okoz zavart), akkor nehezen tudom elképzelni, hogy írásban legyen jelentősége a "jelentésmegkülönböztetésnek"... talán nagyon ritkán számít és megéri ezzel foglalkozni, de legtöbbször biztos nem.

2020. okt. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
nem kötözködni akartam, fogalmam sincs miért 2 l a halló meg a helló. a mert és a jelent azért egy t mert úgy helyes. a halló meg a helló meg 2 l-lel. ki döntött így és mikor, fogalmam sincs.
2020. okt. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Mikre nem jó a Wikipédia:


[link]

2020. okt. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 BringaManó ***** válasza:

Mikre? Mire következtetsz belőle?


(Én arra, hogy ha angol és/vagy német a helló/halló eredete, akkor az átadó nyelvben is ugyanúgy röviden van ejtve az l, mint ahogy nálunk is, és így jobb lenne, ha – a kiejtésnek megfelelően – csak egy l betűt írnánk benne, ha már egyszer az ó is hosszú, kiejtésnek megfelelően...)

2020. okt. 13. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ezt arra írtam, hogy van olyan wikipédiás cikk, ami egy adott szóval foglalkozik.

Én egyébként sosem mondtam egy l-lel, és nekem fura is úgy mondani.

2020. okt. 13. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
2020. okt. 13. 16:06
 17/18 anonim ***** válasza:
2020. okt. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Csak érdekesség, nem bizonyíték
2020. okt. 13. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!