Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mik az atomerőmművek káros...

Mik az atomerőmművek káros hatásai?

Figyelt kérdés

Elegem van, hogy minden erről szóló lapon csak úgy emlegetik hogy "káros hatások" és sehol nincsen leírva hogy mik ezek a káros hatások!

Kérlek segítsetek!

Köszönöm.


2010. máj. 30. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

radioaktív sugárzás

az erőmű által kibocsájtott hűtővíz felborítja a folyó, tó ökológiai egyensúlyát

végül egy esetleges hiba esetén szerintem nem kell leírnom milyen károk történhetnek (pl. Csernobil)

2010. máj. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Deee:D Épp ez az hogy azt szeretném hogy leírja valaki hogy milyen hatások történtek pl mikor Csernonbil volt!
2010. máj. 30. 20:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Két komoly van, amiről tudok:


A kiégett nukleáris fűtőanyag még pár száz évig sugároz, gondoskodni kell ennek a biztonságos tárolásáról. Megvannak erre a módszerek, szabályok, hogy hogyan lehet környezetkárosítás nélkül megoldani a tárolást, de sosincs tökéletes védelem. Volt már olyan, hogy egy atomtemetőt megnyitott egy földrengés, de szerencsére nem volt belőle gond.


A komolyabb és kézzelfogható: a reaktor szekunder körének hűtővizét természetes vizekbe engedik vissza (Pakson pl. a Dunába). A víz nem sugároz, viszont meleg: négy fokkal emeli a vízhőmérsékletet egy elég hosszú folyószakaszon, ami fokozott algásodást, ez pedig jelentős vízminőség romlást eredményez. Ez más hőerőműveknél is gond lehet.


A közhiedelem leginkább a nukleáris balesetektől fél (lásd Csernobil), de a mai reaktorok úgy épülnek, hogy baj esetén maga a túlzott maghasadás állítja le az erőművet. így akarattal is marha nehéz felrobbantani, véletlenül meg nem lehet. Persze ha szétlövik, akkor szétszóródik a fűtőanyag, de atomrobbanás akkor sem lesz.

2010. máj. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Van radioaktív sugárzása, de nem annyi, hogy annyira káros legyen. Ezen kívül egy jól működő atomerőmű nem szabadna, hogy mást kibocsásson. A csernobili robbanás(ami nem atomrobbanás volt) abból keletkezett, hogy élesben éppen működő cuccokkal kísérletezgettek úgy, hogy a kijelzők sem voltak jók, nem mutattak valós adatokat; plusz az egész rossz állapotban volt. Nagyon sok írás van róla a neten, keress utána, valamint nézd meg a "Battle of Chernobyl" vagy magyarul "A csernobili csata" c. dokumentumfilmet :)
2010. máj. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
*ja és Csernobilban nem volt atomrobbanás, ahhoz vagy 10x dúsítottabb uránium kellene
2010. máj. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hasznos infókat!=)
2010. máj. 30. 21:02
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az atomerőművet rendeltetésszerűen használják, és az elhasznált fűtőelemekről gondoskodnak (pl.: újradúsítás)

akkor az atomenergia az egyik legkörnyezetbarátabb energiaforrás.

2010. máj. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az atomerőművek jóval kevesebb radioaktív sugárzást bocsátanak ki, mint a szénerőművek. Ennek az az oka, hogy a szén eléggé radioaktív, és a széndioxiddal így a szénerőmű sok radioaktív anyagot enged ki. Az atomerőmű viszont alaposan le van árnyékolva és nem bocsát ki radioaktív anyagot.


Az atomerőmű-technológia Achilles-sarka az elhasznált fűtőelemek problémája. Az elhasznált fűtőelemekre évszázadokig vigyázni kell, kezdetben még hűteni is kell őket. Ismerek olyan fizikust, aki azon a véleményen van, hogy az atomerőművek összességében nettó energiafogyasztók, mivel a leállításuk után apránként több energiát fogyasztanak el, mint a működésük idején. Mások ezt vitatják.

2010. máj. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 macska28 ***** válasza:
Az atomerőművek messze a legkörnyezetbarátabb alternatív energiatermelési módot kínálják. Káros hatások nincsenek. A kiégett fűtőelemek kb. 1000 évig sugároznak, addig egy tárolóban kell tartani őket. Ez hosszútávon megoldott.
2017. jan. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!