A tudomány hogyan viszonyul az álomfejtéshez?
A pszichológia foglalkozik ezzel a témakörre, ill. más területek is (MRI, stb).
Elég nehezen kutatható területe, még nagyon az elején járunk.
Álomban bármi lehet, és annak az ellenkezője is. Alaphelyzetben az álmok nem feltétlenül érthetőek, és nem is az a céljuk, hogy emlékezz rájuk - kivéve az ún. figyelmeztető álmok.
Az analitikus pszichológia foglalkozik álombeli szimbólumokkal, csak ezt sajnos sokan félreértik, ahogy az "álmoskönyvek" is. Amit álmodunk, gyakran csak valamilyen metaforái valami másnak, de nincs egyértelmű szabály arra, hogy mire utalnak. Ezt mindig egyénileg kell kideríteni. Mondjuk ha valaki álmában felköhög egy anyacsavart, az önmagában nem tudni, mit jelent, de a beszélgetés során kiderülhet, hogy az illetőnek az apjával volt valami konfliktusa, aki egyébként egy csavargyárban dolgozik.
Vannak persze általános irányelvek, de ezek nem annyira konkrétak, inkább a társadalmi, szociális hasonlóságunk eredménye. Pl. ha nyilvánosan pucérak vagyunk álmunkban, az a legtöbb embernél szégyent, megalázottságot, félelmet, szorongást jelent, de mondjuk egy afrikai vagy pápua törzs lakójánál nem biztos.
Szóval vannak szimbólumok, de a "szőrös párnával álmodtam, ez mit jelent" kérdésekre nem lehet válaszolni, az már tényleg az ezotéria kategória lenne.
Igazából az álmoknak a 99%-ával nem érdemes foglalkozni, mivel az agyad a napközbeni történéseket rendezi el ilyenkor (nem feltétlenül aznap).
Más kérdés azok az álmok, amire felébredsz. Ennek mondjuk a fele ilyen.
A többi érdekes lehet, de - ahogy fent írták - nagyon sokszor nehéz értelmezni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!