Milyen eszközökkel különböztetik meg a fagyállót?
"Hivatalosan a halálos adag körülbelül 2 ml etilén-glikol testsúlykilogrammonként: azaz egy 80 kilós férfinak másfél decit kell töményen lehúznia ahhoz, hogy belehaljon, de a hatás több körülménytől is függ. Például, hogy mennyire volt hígított a fagyálló vagy hogy az áldozat ivott-e előtte más alkoholt. (A benzinkutakon általában 2/3-os vagy fele-fele arányban hígított termékeket lehet kapni.)"
Szerencsére már kékre színezik, de ezen kívül szerintem csak laborban mutatható ki.
Vagy ha van egyszerű otthoni módszer, akkor arra én is kíváncsi lennék.
Mivel nem minden háztartásban van otthon kémiai labor, a különböző folyadékok összekutyulását általános szabályok gátolják, nem félig-meddig segítő megkülönböztető jelek illetve kémiai tesztek.
1. ismeretlen illetve nem száz százalékosan biztos származású lötyit nem iszunk ,használunk fel, szag, szín alapján tippelve.
2. nem élelmiszer folyadékot tilos élelmiszeres edényzetben tárolni.
Ha ez be lenne tartva, minden lötyi nyugodtan lehetne egyforma szagú, szinű, mégse lenne összekeverhető.
Sajnos az ember hülye, ezért próbálják ezt színnel, szaggal, ihatatlan ízűre rontással kisegíteni. De ez nem mindenre igaz.
Ha ez be van tartva,
Az én egyik nagyapám traktoros volt. Fagyállómérgezésbe halt bele, ugyanis az egyik kollégája egy régebbi típusú kólás üvegbe töltötte a folyadékot, amit Ő aztán tévedésből meghúzott. Elmondások alapján egyetlen egyet kortyolt belőle, majd elterült a földön. Másnap belehalt a mérgezésbe kórházban. A szagát sem érezhette, mivel előtte gázolajjal dolgozott.
Nem gyerekjáték.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!