Miért vitatkoznak gyakran azon, hogy a humán vagy reál tárgyak a fontosabbak?
Kik vitatkoznak rajta? Én például ilyenen nem vitázom, szerintem mindkettőre szükség van a másik egészséges fejlődéséhez, kiteljesedéséhez.
"Nekem erről az a véleményem, hogy ez teljesen relatív, mindenki a saját területét részesíti előnyben. "
A szó, amit kerestél, az szerintem nem a "relatív", hanem a "szubjektív". Az sokkal inkább passzol a mondanivaló értelméhez.
Sokan hibásan arról vitatkoznak hogy egyik vagy a másik fontosabb, tehát vagy-vagy.
A mindennapi élethez szükség van egy alapszintű biológiára és kémiára, mert kell hogy tudjuk hogyan működik a szervezetünk, hogyan táplálkozzunk és éljünk egészségesen.
Szükség van némi fizikára, hogy ne próbálj meg átmenni a 30 méterre lévő InterCity előtt és ne próbálj meg 120-szal bekanyarodni egy 50-es kanyarban.
Szükség van némi matematikára, mert e nélkül mindenki hülyére vesz a bankoktól a kormányig mindenki.
Szükség van némi informatikára, hiszen ma már a digitális világban élünk.
A humán dolgok közül szükséged van a rendszer ismeretére (állampolgári ismeretek, az ország működése ), valami minimális jogi ismeretekre hogy akármilyen ügyet kell intézned a jogosítvány igényléstől a házépítésig ne légy teljesen elveszve és kiismerd magad a rendszerben.
Nem árt ha az anyanyelveden tudsz normálisan írni, illetve az anyanyelveden kívül egy vagy két nyelven tudsz legalább alapszinten kommunikálni.
Sorolhatnánk még, de ami fontos, hogy mind a humán mind a reál témakörből szükséged van alapvető ismeretekre, hogy tudj élni és ne legyél egy elveszett szerencsétlen :)
Ez a vagy-vagy szemlélet rossz, a mindenből verjünk bele az emberbe a maximumot szintén nem túl jó szerintem. Az alapok kellenek mindenből mindenkinek!
Ezeken felül az életednek, munkádnak és hivatásodnak megfelelően kell "szakosodni" és kész.
Ha a "paraszt" nem sz*rik, az "úr" nem eszik.
Mindre ugyanúgy szükség van.
Szofisztikáltan fogok fogalmazni, nehogy kimoderálják a választ.
Tipikusan középiskolában jön elő a dolog, hogy a fiúk elkezdik egy bizonyos testrészüket méregetni, hogy kinek van nagyobb. Ez beindít egyfajta versengési ösztönt. De az értelmesebbje erről leszokik. A kevésbé értelmesebbek viszont ezt képesek tovább vinni ennél. Ennek tipikus példája, hogy bekerülnek egy egyetemre, elvégeznek egy szakot, majd azt hiszik, hogy az ő szakjuk a "legnagyobb". Amikor valaki, azt mondja, hogy az ő szakterülete a legfontosabb, akkor tulajdonképpen valami ilyesmit mond a más szakterületen dolgozóknak: "az enyém nagyobb."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!