Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek élnek-e idegenek...

Szerintetek élnek-e idegenek a Holdon?

Figyelt kérdés
Nem azért tettem fel, mert parás vagyok, csak kíváncsi vagyok mások véleményére. Én amúgy nem igazán hiszek benne, de volt olyan könyv, amiben ezt állították. Ráadásul egy itteni kérdésre valaki azt a választ adta, hogy a Google a Holdról készült műholdfelvételeket (vagy szondafelvételeket - ahogy tetszik) manipulálta. A kérdés jogos: miért kellett ezeket a felvételeket manipulálni, ha nincs ott semmi?
2010. máj. 23. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
12%

Cigányok egészen biztosan élnek! Én sem hittem el, amíg nem láttam ezt a fotót.

[link]

2010. máj. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem könnyen lehet, hogy pár ember mindig van a holdon. Túlzás, hogy ott élnek, de valószínűleg nem is érné meg túl kevés ott töltött időért ide-oda küldözgetni az űrszekeret. Ráadásul jó eséllyel mi közülünk senki se ismeri egyiket se, tehát nekünk egész valószínű, hogy idegenek. A magam szempontjából a válaszom egyértelmű igen.
2010. máj. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Egyszeruen lehetetlen,hogy Humanoidok eljenek ott.
2010. máj. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jelenlegi ismereteink szerint nemhogy nem él ott semmi, de nem is tud, mivel nem adottak az élet feltételei (pl. víz).


Ettől még lehet, hogy egy nap találunk ott valamit, ami él, csak teljesen más, mint bármi, ami a földön előfordul. Nagy dobás lenne, de ez inkább elméleti lehetőség, semmint gyakorlati...

2010. máj. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

18:51! Nem kötekedésképpen mondom!

A Holdon találtak már kis mennyiségben vizet (természetesen nem folyékony halmazállapotban), ami nem is furcsa, hiszen a Hold (pl.: a Mars holdjaival ellentétben) nem üstökös, hanem a földről származó porból (amit valószínűleg egy meteor lövelt az űrbe) ídővel a saját gravitációja által összeált égitest. De ez még nem elég az élethez, hiszen a Hold árnyékos oldalán 50K, míg a napsütötte oldalán 350K (300C eltérés) van.

2010. máj. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy élnek ott. De attól mert még nem olyanok a körülmények(életfeltételek) valahol mint itt, az nem azt jelenti hogy ott nem lehet élet. Tegyük fel hogy (teljesen mindegy hogyan) létrejött a Föld és mi itt fejlődtünk ki hosszú idő alatt. Tehát adott volt a környezet és ahhoz alkalmazkodtunk. Ugyanez lehet máshol is, akár ott is ahol metán van vagy 300C fok. Az ott élők ahhoz alkalmazkodtak és abban a környezetben fejlődtek.
2010. máj. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!