Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az ókori európaiak tudták...

Az ókori európaiak tudták ezekről a helyekről?

Figyelt kérdés

-Izland

-Azori-szigetek

-Kína

-Japán



2016. aug. 30. 11:03
 1/5 EagleHUN ***** válasza:

Japánról biztos nem, max az onnan érkező termékeket ismerhették.


Az első kettőről viszont akár tudhattak is.


Végülis a Vikingek már 500 évvel Kolombusz előtt jártak Észak Amerikában. Bizonyítottan!


Kínáig bár akkoriban még nem ezen a néven és nem egységes országként létezett bizonyítottan eljutott egy Római légió! De vissza már nem, tehát rómában nem tudtak róla.


Már az ókorban eljuthattak volna akár Izlandig akár az Azori szigetekig pl a Rómaiak vagy Görögök talán az Egyiptomiak is! Csak a bizonyíték nem került még elő. És egy egy kisebb expedíciónak vagy annak hogy messziről látták, nem sok nyoma marad. Vagyis nem is fog bizonyíték előkerülni, csak nagyon kicsi eséllyel.


Azért az első kettő és Kína Japán távolsága közt van jópár ezer km különbség! Ez "némileg" nehezítette a dolgot.

2016. aug. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2*Sü ***** válasza:
100%

Izland:

[link]

„Izlandot elsőként valószínűleg a görög Pütheasz említi, aki i. e. 330 és 325 között Massaliából (Marseille) indulva körülhajózta a brit szigeteket, járt Orkney-n és Norvégia nyugati partjainál.”


Azori-szigetek:

[link]

„Bár az akkor lakatlan szigetek felfedezését hivatalosan 1427-hez, illetve Gonçalo Velho portugál hajóskapitány személyéhez kötik, nagy valószínűséggel már az ókori karthágóiak számára is ismertek voltak. Szerepeltek már "hivatalos felfedezése" előtti térképeken, például egy a Mediciek által 1351-ben készíttetett térkép már feltünteti a hét szigetből álló, a portugál partokhoz kapcsolható szigetcsoportot az óceánban, illetve egy XIV. század végi katalán térkép meg is nevezi Corvo, Flores és São Jorge szigetet.”


Kína:

[link]

„A Selyemút elnevezés kereskedelmi útvonalak olyan történelmi hálózatára használatos, amely Kelet-, Dél- és Nyugat-Ázsiát, a Mediterrán térségen keresztül Európával és Észak-Afrikával kötötte össze.

A Selyemúton folytatott kereskedelem fontos szerepet játszott olyan nagy civilizációk fejlődésében, mint Kína, Egyiptom, Perzsia, Arábia, India, Róma és Bizánc.”


valamint: [link] #T.C3.B6rt.C3.A9nete


Japán:

Egyértelmű kijelentést most nem találok.

De mivel az ókorban aktív kereskedelem zajlott Kína és Európa között, számtalan utazó megfordult Kínában, a Távol-Keleten, huzamosabb időt ott töltve, bizonyára találkozhattak korabeli történelmi feljegyzésekkel, térképekkel, így tudhattak Japán létezéséről.


Persze kérdés – és itt csak találgatok, pontosabb ismereteim nincsenek –, hogy a felsorolt helyekről hányan tudtak. Valószínű a közember nem ismerte ezeket. Hogy mennyire szűk réteg ismerte őket, az kérdéses lehet. Lehet, hogy valaki az egyikről tudott, a másikról nem, lehet, hogy valaki mindegyikről.

2016. aug. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az ókorra kaptál jó választ. Van itt azonban fiatalabb anomália is, ami ugyan középkori eredetű, de bizony ókorra visszanyúló következtetésekre ad alapot:

[link]

2016. aug. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm.

A kínába eljutott római légiórol mit lehet tudni?

Afrika délebbi részeibe is eljuthattak Pl.az egyiptomiak?

2016. aug. 30. 12:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszokat!
2016. aug. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!