Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A hackerek saját maguk által...

A hackerek saját maguk által készített programokat használnak vagy olyanokat amiket bárki letölthet adott helyekről?

Figyelt kérdés

2014. máj. 7. 00:57
 1/4 anonim ***** válasza:
ez attól függ, hogy profi, vagy kezdő hacker, de aki csak más programjával képes "hackerkedni" azt nem is nevezném igazi hackernek. Az igazi hackerek, nem "feltörőprogramokat" használnak hanem megtalálják a kódban a kiskapúkat
2014. máj. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A bárki által letölthető állítólagos hackerprogramok kamuk, és veszélyesek is lehetnek, televágják a gépedet vírusokkal és egyebekkel, úgyhogy ne próbáld ki.


Ezt viszont nyugodtan:

[link]

Kezdj el gépelni bármit. :)

2014. máj. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2xSü ***** válasza:
100%

A hacker nem az eszközöktől lesz hacker, de természetesen hassznál(hat) eszközöket. A hackert az különbözteti meg az közepes képességű informatikustól, vagy egy átlagembertől, hogy képes olyan működési módot meglátni, amit más nem. Képes a rendszer sajátosságait úgy kihasználni, hogy azt a kívánt cél érdekében hasznosítani tudja. Mondjuk úgy ott is képes útvonalat látni, ahol más csak falakat lát.


Ha a hackerrel kellene analógiát vonni, akkor:

- A hacker olyan mint az ezermester, aki képes pár lomból, neadjisten pár hétköznapi, akár hibás elektroniaki eszközből valami olyat készíteni, amiről más azt gondolja, hogy lehetetlen.

- A hacker olyan, mint egy mesterszakács, aki képes három paradicsomból, két krumpliból, fél kiló túróból, meg egy tojásból, meg persze pár alap dologból fejedelmi ételt készíteni. Más órákig törné a fejét, hogy ezekből meg mi a fenét lehet egyáltalán csinálni, míg mesterszakácsunk már meg is ette, amit főzött.

- A hacker olyan, mint egy bűvész, aki pár egyszerű eszközből valami olyan látványt alkot meg, amiről más azt gondolja, hogy lehetetlen.


Ez teszi a hackert hackerré. Az, hogy használ-e eszközöket, az lényegtelen. Pont az a hacker lényege, hogy ha nincs megfelelő eszköz, megoldja máshogy, vagy alkot egy megfelelő eszközt a cél érdekében. Természetesen a hacker is használ eszközöket, sőt valószínű több eszközt ismer, birtokol, mint más. A legjobb ezermestereknek van a legdurvább eszköztára, a legjobb mesterszakácsoknak vannak a legprofibb konyhai felszerelése. De nem ez teszi őket azzá, amik. Hiába van neked egy komplett felszerelt műhelyed, ha nincs tudásod hozzá, hogy hogyan kell egy adott dolgot összeszerelni, milyen eszközökhöz kell nyúlni, egyáltalán milyen lépéseket kell megtenni a megépítésben. Hiába van neked a legprofibb konyhai felszerelésed, ha egy rántottát nem tudsz összedobni.


De ha esetleg van valami nagyon profi géped, mondjuk egy gyártósorod, amibe csak be kell adni az egyik felén a rönkfát, a másik oldalon meg kijön egy madáretető, attól még nem váltál ezermesterré. Vagy hiába van egy géped, amibe csak be kell szórni az alapanyagokat, és pár óra múlva kivenni belőle a megsült kenyeret, attól még nem váltál mesterszakáccsá.


Vagy hiába van egy részletes útmutatód, hogy a lapra szerelt bútort milyen lépéseken keresztül lehet összeszerelni szekrénysorrá, vagy hiába van egy pontos recepted arról, hogy hogyan kell megsütni egy igen finom tortát, attól még nem lettél szakember, hiszen nem te alkottad meg a lépéseket, nem te találtad ki, te csak követtél egy utasítássort, amire egy robot is képes, vagy egy 70-es IQ-jú ember, ha betanítják rá.


A hacker az, aki pontosan el tudja dönteni, hogy adott esetben kell-e esetleg saját programot, scriptet írni egy adott lépéshez, vagy vannak-e megfelelő céleszközök erre. Valószínű, hogy egy adott feladatnál mindkettőre szükség lesz. Ugyanúgy, ahogy nem fog egy ezermester sem feltaláni valami újat, ha az adott funkciót meg tudja valósítani egy szimpla zsanérral. Vagy a mesterszakács is lehet, hogy úgy fog egy tortához pundingot készíteni, ahogy bárki más is. De lesznek olyan lépések, amelyek nincsenek leírva, ami nincs benne a nagy könyvben. Vagy ha igen, akkor az adott feladatban ők bizony nem a „szerepüket” játszották. A mesterszakács is megkenhet egy zsíroskenyeret és jóízűen elfogyaszthatja, ha éppen csak éhes és gyorsan enne valamit. Az ezermester is vehet egy ikeás széket, ha éppen nem akar bajlódni egy saját megépítésével. Nota bene egyik sem lesz az ő mesterműve. Egy hacker is lehet, hogy feltör egy honlapot, számára hó't egyszerű eszközökkel, de akkor nem is igazán hacker üzemmódban van.


Persze mindehhez nagyon magas szintű szaktudás kell. Oké, hogy el tudod érni, hogy egy scriptet le tudsz futtatni a szerver oldalon, de hogy egészen pontosan melyik fájlba mit kell írni, hogy mondjuk egy időzített feladatot be tudj csempészni, ahhoz tudni kell. Vagy azt, hogy hogyan működik pontosan a jogosultságrendszer, milyen folyamat alapvetően milyen jogokkal fut, stb… Pont ahogy egy ezermester tudja, hogy hogyan kell egy kanyarlyukat fúrni, hogy mit lehet hegeszteni és hogyan, hogy hogyan fog viselkedni a fa, ha ezt és ezt csinálom vele. Ezek mind-mind szükséges feltételei annak, hogy valaki ezermester legyen.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Ahogy Berta írta, óvatosan kell bánni a netről letölthető eszközökkel. Javarészt pont az ilyen irányú vágy, valamit a hozzá nem értés indukál rengeteg olyan szoftvert, ami nem azt csinálja, amit. Mondok egy példát. Szépen letöltesz egy olyan progit, ami azt állítja magáról, hogy feltöri bárkinek a Facebook fiókját. Oké, letöltöd, a vírusirtó bejelez. Nem véletlenül amúgy, aki ismeri a vírusirtók működését, az mondjuk különbséget tud tenni riasztás és riasztás között. Sebaj, a fórumon olvastad, hogy hát ez természetes dolog, kapcsold ki a telepítés idejére a vírusirtót. Kikapcsolod, és nagy eséllyel már fent van a gépeden egy kártékony szoftver. Oké, elindul a Facebook törő progid. Nem is kell tenned mást, mint beírni a célszemély nevét, az email címed és a jelszavadat. Nagy naívan be is írod (Ez utóbbi kettőt titkon el is küldte egy másik gépre, persze ebből te nem észlelsz semmit). Innen a progi már tudja a TE email címed és a TE jelszavadat, tehát a program írója már feltörte a te fiókodat. Nem szoftver segítégével, hanem a hiszékenységed és naivitásod segítségével. Jó, berreg kicsit a program, majd lefagyást színlel. Esetleg kiírja, hogy nem járt sikerrel. Vagy kiad egy jelszót, ami természetesen nem működik. Kissé csalódottan konstatálod, hogy „ez sem működött”, és keresel egy újabb progit. Így mit sem sejtve gyakorlatilag telepítettél a gépedre egy kártékony szoftvert, mondjuk egy jelszó lopó kémprogramot, vagy egy keyloggert, no meg persze kiadtad a Facebook fiókodhoz szükséges email cím, jelszó párost. Aztán 2 héttel később meg sírsz, hogy valaki feltörte a „féjszedet”, és meg vagy győződve róla, hogy Pistike volt, mert ő fenyegetett meg múlt héten vele, azért is akartad te feltörni az ő Facebook fiókját…


Szóval ha nincs nagyon komoly szaktudásod, akkor ne akarj hackert játszani, mert abból csak te leszel az áldozat. Ha meg megvan a szaktudásod, akkor meg tudod ítélni, hogy mi az, ami eszköz, és mi az, ami csapda.

2014. máj. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2xSü válasza lényegében mindent elmondott, hogy a mestert semmilyen esetben sem az eszköz teszi azzá és a hacker bárhogy is álljon a kalapja, a szakma csúcsát képviseli. Csak a sajtó szokásos felületességének köszönhető, hogy mindenféle helyről összekapart scriptekkel kísérletező kiskamaszokat is ugyanezzel a névvel illetnek.


Annyival egészíteném ki hogy a hacker nem feltétlenül frontálisan támad, vagyis nekiesik a problémának és addig kutatgat amíg nem talál egy rést falon. Hanem van hogy emberi interakciót vesz igénybe.

Ennek egy aspektusa az amit Süsü is említett, hogy az emberek zsigeri érzelmeire alapoznak. De könnyen visszaélhetnek az emberek segítőkészségével és konfliktuskerelülő természetével, mint civilizációs betegség. Hogy jogosultságot szerezzenek különböző belső rendszerekben és minden egyes információmorzsa segítségével egyre hitelesebben játssza el a bennfentes szerepét.

2014. máj. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!