Minden anyagban más a fénysebesség. (A vákuumban a legnagyobb, ha nem vesszük bele az eseményhorizonton túli teret.)
E miatt nem nagyon lehet kiszámolni, hanem meg kellett mérni.
2016. júl. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
6/11 anonim válasza:
Fun fact:
Az SI-ben a fénysebesség nem mért, hanem definiált érték (és abból származtatják a métert), így végülis relevánsabb kérdés, hogy hogy lehet megmérni az egy métert.
2016. júl. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
7/11 anonim válasza:
Az ősméter sokkal régebbi találmány, mint a fénysebesség meghatározása.
2016. júl. 21. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek h válaszolt és elnézést a pontatlan kérdésért :D
2016. júl. 21. 06:00
9/11 anonim válasza:
A kérdés jó, mert persze a fénysebesség definiálása előtt meg kellett mérni az értékét. Csak mint tudománytörténeti érdekességet akartam bedobni, hogy manapság a métert mérjük a fénysebességgel, régen meg fordítva :)
2016. júl. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
10/11 anonim válasza:
Igen, ez kb. olyan fajta logika, mint az, hogy a Coulomb-, Ampere- és Biot-Savart-törvényekből meg a mágneses monopólusok nemlétezéséből levezetjük a Maxwell-egyenleteket, majd utána ezeket fogadjuk el kiindulópontnak, és ebből származtatunk mindent.
Azt viszont nem értem, hogy ki az a nagyon okos, aki veszettül pontozza lefelé itt az embereket. Aki ad egy linket és elvégzi a kérdező helyett az utánajárást, az jó pont, aki meg fejből válaszol, az meg rossz pont?
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!