Érdemes nekünk gondolkodni átlag embereknek azon, hogy meddig tart a világűr, vagy, hogy keletkezett, stb ilyeneken, vagy bizzuk ezt a tudósokra?
Gondolkodni mindig érdemes :)
Bárcsak többet gondolkodnának az emberek, az "átlagemberek". Egyébiránt a vallás is csak úgy értelmes, ha gondolkodik rajta az ember.
Személy szerint azt mondom: nem.
Én sokszor gondoltam rá régen, múltkor is annyira belegondoltam, hogy már majdnem elájultam, mert alig tudtam feldolgozni az agyammal :D
Én nagyon hülyén tudok gondolkodni, egyszerre 100 kérdés merül fel bennem és összefüggéseket keresek és össze kötöm őket és akkor jönnek az alkérdések és közben válaszolgatom meg őket magamban, na szóval bonyolult :D
A hétköznapi dolgoknál is ez van, a világűr és az egész világegyetem keletkezése pedig még bonyolultabb, mint pl. az élet a halál után téma.
Na tehát szerintem felesleges rajta gondolkodni, hagyjuk meg a tudósoknak. Persze akit nagyon érdekel az foglalkozhat vele, de egy átlag embernek nincs meg az a tudása, amivel bizonyos következtetéseket vonhat le, ha pedig tévúton jár akkor nem fog rájönni soha a megoldásra, szóval időpocsékolás volt.
Naná hogy érdemes! A tudós is ember, ő egyedül abban különbözik tőled, hogy hivatásszerűen gondolkodik ilyen kérdéseken. De ez nem valami titkos dolog, mindenki számára hozzáférhető rengeteg információ ilyen témákról, és minden tudós örülne (pl én is) ha az emberek többet kérdeznének, és maguk is gondolkodnának.
A tudományt mindenkinek lehet kritizálni/továbbfejleszteni. A tudósoknak nincsenek ebben előjogai, ők egyszerűen többet foglalkoznak ezzel.
Sokan vélik úgy,hogy "az átlagembernek nincs meg az a tudása"...
A tudósok talán nem ilyen átlagembernek születtek?Természetes,hogy nagy intelligenciával rendelkeznek,dehát sok nagyon intelligens ember vanmakiből mégsem lesz tudós.Pedig talán az lehetne,ha merne,akarna,tudna nagyokat gondolni,arra lenne kíváncsi,ami még ismeretlen,ahelyett,hogy azt szajkózná,amit beléptápláltak az egyetemeken és rajta kívül többszáz tudós is ugyanazt fújja...
Én is tudós vagyok, habár nem pont csillagász :) De szerintem gondolkodni hogyne lenne szabad bárkinek! Sőt, néha kifejezetten jó ötletei lehetnek laikusoknak is, persze bőven finomításra szorulnak, de alapötletként nagyon jók.
Nem a gondolkodás a tudósok ellensége, hanem az okoskodás. Az viszont nagyon meg tudja nehezíteni a dolgunkat néhány területen, főleg olyanokon, amelyekről mindenki azt hiszi, hogy ért hozzá, és meggyőzhetetlenül hajtogatják a saját hülyeségüket.
Valaki írta, és nagyon igaza van, hogy a tudósok is jobban örülnének, ha többen gondolkodnának. Ez így van, persze, hogy jobban örülnénk, és minél több ember gondolkodik, annál kevesebb okoskodik :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!