Ha egy világmegváltó 5letem tádmad, akkor azt hol kell javasolnom az illetékesnek?
Ha kisebb, akkor meg hogy akarsz elég energiát termelni vele?
Ceruzaelemmel akarsz meghajtani egy Jumbo Jetet?
Ha még nem tanultál fizikát, akkor először nézz utána, mit jelent a "hatásfok".
Utána nézd meg, hogy az ilyen szélerőművek hatásfoka mennyi szokott lenni.
Egyébként a francia tudományos akadémia több, mint 200 éve jelentette ki először, hogy nem hajlandó foglalkozni örökmozgókról szóló tervekkel.
Kicsit szerintem elmaradtál tőlük... ők már akkor tudtak valamit. Ideje lenne bepótolni, nem gondolod?
Ne etessuk a trollt, kerem, nincs itt semmi latnivalo.
Kedves kerdezo, ha mar unod magad a napkoziben, legalabb valami kreativat talalj ki, oke?
'a repülőgép 800-900 km/h sebességgel halad ' - magatol, mi? Csak ugy 'halad'? Rateszunk kis papir szelforgokat, szineseket, azt' hadd forgassa az ellenszel, mi?
Idiota.
"Ez tipikusan Münchausen báró esete, aki a saját hajánál fogva rángatta ki saját magát a lovával együtt a mocsár fogságából."
Ezen nevettem egy egészségeset :D
Szépen leírta mindenki sokféle, kulturáltabb vagy kevésbé kulturált formában, hogy hülyeség az ötleted, azt azonban senki sem írta le, hogy miért az. Egy értelmesebb, érettségivel rendelkező ember számára nyilvánvaló, hogy a termodinamika fő tételeit nem lehet áthágni, sem megerőszakolni. Vagyis egy gép hatásfoka mindig kevesebb lesz 100%-nál, ingyen energia nincsen.
Ha a repülőre propellereket szerelsz, akkor azok mindig nagyobb mértékben fogják lassítani a repcsit, mint amennyi áramot termelnek. Ha kicsi propellereket szerelsz rá, akkor csak kicsit fékezik, de csak kicsi áramot is termelnek. Ha meg nagyobbakat, akkor több áramot termelnek, de nagyobb mértékben is lassítják a repülőt a légellenállásuk révén. Bármekkorákat is szerelsz rá, azok mindig több energiát fognak felemészteni a működésük során, mint amennyi energiát meg tudsz velük termelni.
Ha ez nem így lenne, akkor az univerzumunk a ma ismert formájában nem is működne, létezne.
Egy konkrét dologról minél kevesebbet tud valaki, annál szabadabban szárnyalhat a fantáziája. Hiszen nem kötik a dologra vonatkozó szabályok (természettörvények), ha nem is ismeri őket.
Egy konkrét dologról minél többet tud valaki, annál óvatosabban nyilatkozik róla. Kezdi felismerni a dolog bonyolultságát, a környezettel való kölcsönhatását, és azt, mennyi minden változat lehetséges még, amit nem derítettünk ki.
Ez a helyzet a világmegváltó ötletekkel is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!