Mi értelme van az olyan kutatásoknak amelyeknek semmi hasznuk nincs?
Sajnos a Föld nem lesz mindig itt nekünk. "Legjobb" esetben is a Nap felfúvódik és a Földön az összes víz elpárolog. Életben lehet esetleg tartani a Napot egy ideig, vagy megóvni a Földet valamilyen technológiával, de sokkal valószínűbb az, hogy el fogjuk hagyni a szülőbolygónkat, és más naprendszerekbe kukkantunk el, hogy még tovább élhessünk.
A legbiztosabb lépés, ha elkezdjük mihamarabb kolonizálni a többi Föld típusú bolygót, esetleg terra-formálni azokat. Az űr egy nagyon mozgalmas hely és a Föld egyáltalán nem tekinthető biztonságos helynek benne. Persze egyik bolygó sem, de azért jobb esélyeink vannak, hogy túléljük, ha benépesítjük a galaxist. A Föld egy idő után már csak a történelem része lesz. Amíg tehetjük persze megpróbáljuk majd fenntartani, de hát ez nem mehet örökké.
A halhatatlanság szerintem sem jó ötlet. De idővel az is megoldható lesz. Szerintem valószínűbb, hogy digitális formában fogjuk elérni előbb a halhatatlanságot. Például kimentve tudatunkat egy virtuális valóságba. Így nem kell majd a túlnépesedéstől tartani.
A képzelőerő emberenként változik, így nem várható el, hogy képességeiden túlmutató rendszerek okát, értelmét és következményét átlásd. Kérdésed - már megfogalmazásából is következtethető - inkább tűnik véleményed kinyilvánításának, mint valódi kíváncsiságnak, emiatt segíteni sem tudunk neked. Ha azomban tényleg szeretnéd megérteni a dolgok miértjét, kevesebb akadályba ütköznél, ha elengednéd eddig kialakult világképed, és újból gyermeki kíváncsisággal tekintenél mindenre. Emellett talán hasznos lenne itéletalkotásod folyamatát is újragondolnod.
Mint előbb írtam, az örök élet és a világ kapcsolatának minősége mentén haladó gondolkodás vallási meggyőződés nélkül nem vezet sehova, így továbbra sem értem, hogy jutottál arra, hogy "nagyon káros lenne ha minden ember örökké élne".
Minden bizonnyal el fogunk tűnni. De a technológia segítségével kitolhatjuk ezt az időt. Nézd meg 100 év alatt mennyit fejlődött a tudomány és technika. Ha ez a tendencia folytatódik még egy pár millió évig, (Ami abszolút nem lehetetlen) akkor a Nap "üzemanyagát" a hidrogént akár saját technológiánk segítségével is tudnánk pótolni a Napnak. így a felfúvódását is tudnánk lassítani. Tudom elszállt gondolat, de 1 milló év technológiai fejlődés még elszálltabb dolgokat is eredményezhet. Akár bolygók terraformálása is lehetséges lehet.
A sors különös fintora, hogy Teller Ede ,,a hidrogénbomba atyja" ahhoz is hozzájárult nagy mértékben, hogy ma termonukleáris reaktorokkal kísérletezzünk (fúziós reaktorok). Amit, ha egyszer sikerül energiatermelésre bírni, akkor az elektromos áram akár ingyen is lehet majd a Földön. És ez már a közeljövőben pár 100 év alatt is bekövetkezhet. Ja és káros anyag kibocsájtással sem járna.... :)
"én nem látom értelmèt annak hogy feltalálják az öregedés ellenszerét mert nagyon káros lenne ha minden ember örökké élne"
Az ilyen kutatások célja nem az örök élet.
A cél az öregedés folyamatának pontos megismerése. Lehet, hogy nem ismered, de világszerte vannak olyan betegek, akik túl gyorsan öregednek. Pár éves gyerekként meghalnak ráncos öregemberként. A sejtek öngyilkossága, illetve annak hiánya, korlátozatlan újraosztódása is legalább részben ide tartozik, ezek jobb megismerése meg a rák elleni harcban fontos.
"Szerintem a legnagyobb kutatók is beláthatnák hogy igenis van olyan hogy lehetetlen, amit még az ember sem tud megcsinálni."
Igen. Vannak olyan dolgok, amelyek mindig lehetetlenek maradnak. Ezt nem is kutatják.
De vannak olyan dolgok ,amelyek MA lehetetlenek, de nem lesznek mindig azok.
Ezek kutatását, ha sosem kezded el, tényleg mindig lehetetlenek maradnak.
A lézerek elvi lehetősége sok évtizeddel régebbi, mint az első lézer létrehozása. A lézer, a koherens fénysugár létrehozását is lehetetlennek tartották, akkor nem kellett, volna, hogy kutassák?
Lehetetlennek tartották a gépi repülést, a Holdra szállást, sorolhatnám. A te gondolatmeneted szerint ezeket sosem kellett volna elkezdeni kutatni, kísérletezni a megvalósításukra.
"van tényleg bármi reális esélye annak hogy majd egysze összeszedjük a Föld összes lakóját, betesszük őket egy űrhajóba, fénysebeséggel elutazunk egy több millió fényévre lévő bolygóra és majd ott boldogan élünk?"
Van. Hogy mikor, hogyan, az még a jövő kérdése.
A #15 mondata nagyon jó.
Ha minden nehézségen, lehetetlennek látszó dolgon leültünk volna sírni, hogy lehetetlen, még mindig szakócát pattintgatnánk valahol a szavannán.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!