Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Matekból kellene segítség!...

Matekból kellene segítség! Kombinatorika. Hogyan oldhatom meg a feladatokat? Keverem a dolgokat:S

Figyelt kérdés

A tanár rengeteg feladatot adott fel ebbe a témakörbe.Valaki tudna segíteni,hogy egy feladat során,hogyan tudom megállapítani,mikor használok variációt,permutációt ill. kombinációt?!

A tanárom azt mondta,hogy mg tudom úgyis állapítani pl:

nincs kiválasztás,de a sorrend számít akkot--->permutáció

Segítsen vki!!


2010. ápr. 4. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, ha nem tudod megjegyezni a definíciót, meg hogy mikor használjuk, egyszerűen a kérdésből kiindulva írj hogy az adott helyen mennyi lehetőség van, hogy értsd mire gondolok. Öt hely van, hányféleképpen ülhetnek le az egyének összesen, akkor írd fel az öt helyet, ez egyszerűen 5! (faktoriális) Az első helyre öten ülhetnek, miután az egyik leült, a második helyre négyen... az utolsó helyre már csak egy ember marad, összeszorzod a lehetőségeket, és megvan

_ _ _ _ _

5 4 3 2 1


Vagy a 2,3,4 számjegyeket hogy rakhatod össze (egy szám többször is szerepelhet)

_ _ _

3 3 3


Mert mindhárom helyen szerepelhet minden szám, ebben az esetben 3^3 (harmadikon)

Tehát úgy értem próbáld kikövetkeztetni, logikailag, de lehet, hogy egy más megközelítés, mint amit a tanár diktált is segíthet

[link]

2010. ápr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen!!
2010. ápr. 4. 19:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!