A cigaretta serkentheti a gondolkodást?
A nikotin beindítja a dopamin-termelést, ez egy örömhormon, ez pozitív hatású (ettől lehet rászokni). Ez inkább pszichikai jelleggel lehet gondolkodást segítő.
A nikotin kiváltja a hajszálerek összehúzódását, ez vérnyomást emel, ez is ideiglenesen megtolhatja az agy vérellátását.
Mindehhez hozzájön még, hogy amíg megállsz cigizni, addig nem csinálsz mást, vagyis minden egyéb alól felszabadítod az agyad, tisztul a kép.
Mindezen hatások együtt memorizálódnak, megszokod, ezért amikor rágyújtasz, ennek a hatásnak az emléke placebóként még erősíti a valós biológiai-pszichológiai hatást.
Ezen hatások mellett eltörpül a vérbe került szénmonoxid agyműködésre gyakorolt negatív hatása.
Amikor nagyon sok dologgal kell foglalkoznom egyszerre és már minden keveredik a fejemben, azt sem tudom, hova kapjak, olyankor én is abba szoktam hagyni a munkát, kimegyek, elszívok egy szálat, mire végzek, összeáll a kép a fejemben, hogy hogyan tovább.
Ugyanez, amikor olyan problémával szembesülök, amire hirtelen ötletem sincs. Ilyenkor is általában mire elszívom a cigit, bevillan a megoldás.
A hatás valóban létezik és mint feljebb írtam, ennek csak egy része lehet placebo, valóban fiziológiai része is van. Ezek valódi aránya persze kérdéses, sőt, a bevésődés miatt a dohányzással töltött évek alatt a placebo-rész tutira egyre erősebb lesz.
Az előző kommentelőknek jelzem (akire vonatkozik, remélem észreveszi), hogy az esetek elnyomó többségében aki kategorikus véleményt mond ki, téved.
Mellesleg megjegyzem, rám ugyanilyen hatással van, ha csinálok és iszok egy csésze jó tömény zöld teát.
#6: Én nem pontoztam senkit, csak zavar a baromság.
Ez itt most nem egy dohányzásellenes propagandacikk és nem arról szól, káros-e a dohányzás. Azt a hülye is tudja, hogy az.
Éppen ezért, ha egy komment nem igaz, akkor megkaphatja a mínuszait.
Aki ilyen zseniális, az nézzen utána a nikotin fiziológiai hatásainak (úristen, mi lesz most, hiszen még gyógyszerben is használják hatóanyagként! Összedől a világ!) mielőtt kategorikus kijelentéseket tesz.
#6: Én voltam, aki lepontoztalak, mert nagyon nagy baromságot írtál, a következők miatt: a CO és a CO2 színtelen, szagtalan gázok, és a mérgezésen kívül tényleg nincs élettani hatásuk, főleg nem okoznak függőséget. A füst, ami a cigarettából jön, látható és szagos, szilárd részecskékből, nagyrészt kátrányból és koromból, elégetett szerves anyagokból áll. A füstben van aztán mindenféle vegyi anyag a cigi hatóanyagától, a nikotintól kezdve a formaldehiden át egészen a hidrogén-cianidig, ami a híres Zyklon-B hatóanyaga is volt.
A mérgezés nagy részét a belélegzett formaldehid adja, a CO és CO2 mérgező hatása a füstben elenyésző.
#9:
Ha valaki itt propagandát tol, az te vagy.
Senki nem érvelt amellett, hogy a cigaretta hasznos és jó dolog.
Igen, van a füstjében szénmonoxid. Igen, az nem jó.
Csak ez állatira nem zárja ki azt, hogy igenis vannak agyserkentő hatások is. És azt meg tutira csak orvos-biológus tudja megmondani, hogy agyműködésre a pozitív és negatív hatások eredője pozitív vagy negatív.
Nekem úgy tűnik, nem vagy az, csak valaki, aki habzó szájjal érvel a dohányzás ellen.
Csak most állatira nem az a kérdés, hogy a dohányzás káros-e. Az a dohányosoknak is egyértelmű. Ezt kéne felfogni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!