Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Időutazás probléma? Többit a...

Időutazás probléma? Többit a lentibe írom!

Figyelt kérdés

Elméletben zajlik az egész, hisz ilyen nem létezik.


Lenne egy képességem, vagy egy technikai kütyü, amit ha meghalok visszavisz 2 héttel korábbra.

Ezt nem tudom kiszedni sem, mert meghalok és működésbe lép. Ez az alapja.


Ha nem természetes halált halok, akkor visszavisz és megváltoztatom.

De ha természetes halált halok, akkor mindig visszakerülök a múltba.


Ilyenkor mi történik? A jövőn mindig változtathatok, mi lesz a jövővel?



Bocsánat, csak unatkozom és ilyen hülyeség jut eszembe



2015. aug. 24. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

> „Ilyenkor mi történik?”

Alkalmaz az NSA, és később forgatnak rólad egy dokumentumsorozatot „Fourteen days – Az időkapu” címmel.

2015. aug. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

érdekes... nem játszottál véletlenül a Prince of Persiával? :D abban volt ez, azt hiszem a 3-ban, hogy a végén vissza került a herceg a múltba..

meg igazából az egész kb erről szól, vissza lehet pörgetni az időt :)


kérdésedre a normális válasz: mivel tudod h mi fog történni, tudsz változtatni a dolgokon de ha túl nagy dolgokat változtatsz akk megváltozhat vele más is tehát utána nem biztos h pont ugyanaz fog történni.. érted?! xD tehát ha pl sétálsz a hősök terén, szembe jön veled egy biciklis, te elugrasz előle de közben meg elüt egy kocsi és meghalsz... vissza kerülsz a múltba, ugyan úgy jön a biciklis, nem ugrasz el, ő neked megy, felborul, te is elesel, a kocsis meg lehet h megáll mert észrevette hogy ti szerencsétlenkedtek... vagy valami ilyesmire gondoltam. :D

2015. aug. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1# Hmm, jó is lenne:) De milyen paradoxon vagy jelenség léphetne fel? Ötlet?

2# Az a probléma, hogy nem hallhatsz meg, mert visszapörgeted. Ha többet akarsz visszautazni, akkor egyből megölöd magad. De természetes halált nem hallhatsz mert visszapörög.


Nem játszottam semmivel, csak gondolkodtam az időutazáson.

2015. aug. 24. 21:47
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Ajánlom a pillangó hatás című filmet.
2015. aug. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Valaki tudna mondani valami hasznosat is esetleg?

Engem a történtek után kialakult jelenség érdekelne, s nem a hülyeség.

2015. aug. 24. 22:21
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Oh… Bocsánat a hülye válaszomért. Valamiért azt hittem, hogy unatkozol.
2015. aug. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szóval ha unatkozok akkor már nem gondolkodhatok lehetetlen dolgokon és nem tehetek fel úgy kérdést hogy kapjak rá értelmes választ? Köszönöm.
2015. aug. 24. 22:38
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Ha meghalsz visszamész a múltba. De semmire nem emlékeznél a 2 hétre. Mivel még meg se történt. Így nem változtatsz semmit, mindig ugyanazt fogod csinálni az utolsó 2 hétben.
2015. aug. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 EagleHUN ***** válasza:

8-asnak is jó fogós a válasza, ott a pont. :)


De akkor abba gondolj bele:

Tegyük föl hogy 8-as válaszával ellentétben emlékeznél mindenre.

Kiindulási pont: "Ha többet akarsz visszautazni, akkor egyből megölöd magad"


Tehát ahányszor felélednél mindig rögtön megölnéd magad így egyre korábbra és korábbra kerülnél vissza, mindig csak 2 hetet visszább. Egyszer csak elé kerülsz annak az időpontnak amikor beépítették ezt a szerkezetet. (Így persze a kiszedhetetlenség is értelmezhetetlen, hisz nem szedted ki de nincs benned!)

Ha ilyenkor újra megölöd magad (és nem biztos hogy észlelted hogy már nincs benned) akkor végleg meghalsz. Vagy mi van akkor ha úgy döntesz hogy még sem építed be a szerkezetet? Akkor kb tudod mi vár rád a jövődben és ezért változtatsz dolgokon, de akkor már nem jól tudod a jövőd mert megváltozott! Lehet hogy úgy döntesz mégsem építteted be akkor mi van, meg sem történt az egész de emlékezel rá?


Sőt ha mondjuk ez veled született képesség akkor vissza tudsz menni az anyaméhbe újra megszületni? De mondjuk 1 hetes korodban hogy ölöd meg magad?


Hajlok arra hogy ahogy 8-as írta hiába ez a készülék totál semmin nem tudnál változtatni, mert nem emlékeznél. És senki más sem ezért dok film sem készülne rólad meg semmi más sem mert mások számára is mindig csak egyszer történne meg minden, és senki nem tudna semmit arról hogy újraélted-e az utolsó heteidet már pár milliószor vagy sem.

2015. aug. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én egy olyan elméletet olvastam, hogy ha

pl: előremennél a jövőbe, és megölnéd az akkori önmagadat, akkor majd amikor a normál életben eljutsz addig a pontra, amikor megölted önmagad, akkor találkozol a multbéli éneddel, az megöl téged. Tehát a történelem ismétli önmagát.

2015. szept. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!