Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Titeket mi motivál abban,...

Titeket mi motivál abban, hogy tudománnyal foglalkozzatok?

Figyelt kérdés

Tudom, legtöbbeteket az érdeklődés, hogy ez meg az érdekel.

No de aki matematikával foglalkozik? A deriválás/integrálás (csak példák) érdekes? Vagy azért, hátha felfedeztek valamit / okosodni akartok / ezzel akartok foglalkozni / ebben látjátok a jövőt?


(NEM csak matematikára gondolok, hanem szerintem sok olyan dolog van, amit az ember megtanul, pedig nem is érdekli.) Nem tudom, miért érdekel engem ez, remélem nem baj, ha megkérdeztem. Előre is köszi a normális válaszokat!



2015. máj. 20. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ehhez csak további evidens közhelyeket lehetne hozzátenni, hogy kit mi motivál: minden ember más kicsit. Önmagában nem érdekes az integrálás, de ha ez szükséges egy - akár új - összefüggés megértéséhez, érdekes lehet az affelé vezető út, amin az integrálás elvégzése is szerepel. A tudósokat/kíváncsiakat az összefüggések érdeklik, azonban ezek megértéséhez kénytelenek megtanulni önmagukban, külön a dolgokat, hogy legyen miből összeállnia a képnek, a megértésnek, így nem is egy útrészlet lesz érdekes, hanem a megértésig való eljutás egésze. Szerintem. Persze, ettől még nyilván vannak olyanok is, akik szimplán részlépéseket (is) szeretnek csinálni (fanatikusok?)
2015. máj. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

A matematika sokkal de sokkal több mint deriválás és integrálás. Ezek együtt gyakorlatilag olyanok, mint az általános iskola első osztály, mikor tanulnak a diákok írni olvasni. Vagyis rengeteg minden, érdekes dolognak szükséges alapismerete, mely nélkül nem lehet végezni tudományos kutatómunkát.


Akik matematikával, és általában tudománnyal foglalkoznak, azért teszik, hogy a nemzet és az emberiség számára jobb legyen, mind technikai, mind életszinvonal tekintetében.


Bármilyen tudományos dologgal kezdesz el foglalkozni, előbb utóbb belebotlasz valamilyen diffegyenletbe, és ha nem tudod megfelelően kezelni, akkor nem tudsz tovább haladni.


A matematika nagy része is úgy alakult ki, hogy valamely tudományos előrehaladás érdekében szükségszerűen megoldandó problémák hozták magukkal. Már mintegy 300-400 éve szükségszerűen merült fel a differenciálegyenletek problémája, ami nélkül a ma világa alígha lenne elképzelhető.

Persze mindig hosszú az út, a gazdaságosabb üzem, a jobb energiafelhasználás, vagy épp kedvezőbb hatásfok eléréséhez, illetve ezek optimalizálási feladatainak helyes megoldásához.


Vagyis mindenki számára most már remélhetően egyértelmű és világos, hogy matematika nélkül szinte semmi nem lenne. Nem lenne:


számítógép, internet, tv, telefon, autó, vasut, villamos áram, vízhálózat, gázhálózat.


Nem lennének biztonságos épületek, hidak, alagutak, stb.

Nem létezne orvostudomány a mai szinten.


Tehát ezek tükrében gondoljon mindenki a matematikára, és a tudományokra. Ezek nélkül semmi nem lenne, gyüjtögető életmódot folytatnánk, mint az őskorban.

2015. máj. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én matematikus vagyok, de egyáltalán nem szempont a munkámmal kapcsolatban a nemzet és az emberiség jólléte. Azért csinálom, mert örömet okoz (és mert megtehetem, mert megélek belőle).
2015. máj. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A tudomány: érdekes, logikus. Megérthető vele a világ működése. És nem hit kérdése. Ezen kívül nem csak a világ megértésére, de a megváltoztatására is alkalmas. Folyamatosan, exponenciális ütemben gazdagodik a tudománynak köszönhetően az egész emberiség.
2015. jún. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Számomra kb. az egyetlen tiszta dolgot jelenti az életben,amit nem az emberek formáltak magukra,hanem ők hajtanak azért,hogy megértsenek a világ különböző dolgait és ezáltal jobbá tegyék az életünket. Én mérnöknek tanulok és jó érzés,hogyha pl. beülök a kocsimba vagy jövök fel a lifttel vagy elindítom a mosógépet , hogy van rálátásom,hogy mitől és hogyan működik,hogyan rakták össze , hogyan kell üzemeltetni stb. Ez nekem egyfajta biztonságot és jó érzést ad , mindazon túl,hogy természetesen mindig tanulok újabb és újabb dolgokat. Szerintem egy orvosnak is biztos jó érzés,hogy tudja,hogy mi hogyan működik benne, mikre kell figyelni stb. vagy egy jogász,hogy pontosan tudja,hogy mit szabad és mit nem és hogyan , nekem ugyanilyen jó érzéssel tölt el, hogy pl. nem tudnak hülyére venni,ha elmegyek pl. egy műszaki árauházba vagy szerevízelni kell az autót.
2015. jún. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!