Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek, csak mi élünk az...

Szerintetek, csak mi élünk az univerzumba?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta foglalkoztat engem, ez a kérdés!

Ugye az univerzumba több milliárd csillag van, több milliárd nap, emellett szerintem az univerzum nem véges, hanem végtelen! Ez alatt azt értem, hogy gondolom nincs egy fal valahol ami mögött már nincsen semmi sem. Több milliónyi,milliárdnyi fényévre is lehet akár élet amiről mi nem tudunk én ebből táplálkozok, hogy túl nagy az univerzum nekünk. Lehetséges valahol esetleg, más inteligens lények? Nem emberi formára gondolok akár mikro baktériumok stb... Lehet, hogy ők még csak az ős kornál tartanak. Csak gondoljatok bele ha egy bolygó csak egy millió évvel előbb alakult ki mint a milyenk ami nem olyan sok az univerzumba akkor, ők milyen fejlettek lehetnek? És, hogy alakulhattak ki az emberek, ki mit gondol? Engem nagyon foglakoztatnak az ilyen dolgok, hogy: Univerzum,Élet a földön kívül, Föld az ember kipusztulása után! Esetleg aki tud ilyen dokumentum filmet,filmeket szívesen megnézném!

16/f


2015. máj. 27. 08:46
1 2
 11/16 anonim válasza:

A környezetünkbe nincsen intelligens élet, ha lenne a mi naprendszersünbe és képes lenne kommunikációra, vagy épp már rendelkezésére állna az elektromosság, azt már észleltük volna. Ha a mi naprendszerünket nézzük, igen csak alkalmatlan az életre a bolygók java része, de számtalan másik naprendszer létezik, és számtalan másik exobolygó lehetezik, létezhet aminek a körülményei lehetővé teszik az élet fent maradását, csak meg kell felelni az ideális feltételeknek.


Addig amég biztosat nem tudunk, csak találgatni lehet, de sokkal kisebb a valószínűsége, hogy sehol máshol ne legyen élet, mint annak hogy van.

2015. máj. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Wadmalac ***** válasza:

"Nem hiszek, sem a nagy bumm-ba sem istenben és semmi féle olyan hülyeségekről, hogy: elrabolták az embert az UFÓK és vissza hozták stb!"

Hmm, azért nem túl reménykeltő, ha az ősrobbanás elméletét egy kalap alá veszed a többi felsorolttal. Mert azért az elég rendesen alá van támasztva a helyességére utaló bizonyítékokkal. Ettől még nem feltétlenül igaz, csak jelenleg a legműködőképesebb elmélet a "kezdetre". Így bizony nem hit kérdése. Ez tudomány kérdése, ott meg a hit szó hadilábon áll.

2015. máj. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nem vitatkozni akarok, nekem sincs semmi bizonyítékom sem ellene sem mellete!


"A környezetünkbe nincsen intelligens élet, ha lenne a mi naprendszersünbe és képes lenne kommunikációra, vagy épp már rendelkezésére állna az elektromosság"


Igen a környezetünkben valószínűleg nincsen! De Nagyon, nagyon távol lehet! Mellesleg lehet, hogy ott nem az áram az energia forrás, lehet másból nyerik az energiát! Más,más találmányok stb. Kommunikációval kapcsolatosan kommunikálni nem hiszem, hogy nagyon tudnánk velük még ha találkoznánk is velük akkor sem. Ezt azért gondolom mert az is egy másik bolygó más más nyelvekkel lehet, hogy magas rezgéshullámokkal kommunikálnak stb.


"Azt már észleltük volna."

Természetesen ebben igazat adok neked!


"Ha a mi naprendszerünket nézzük, igen csak alkalmatlan az életre a bolygók java része, de számtalan másik naprendszer létezik, és számtalan másik exobolygó lehetezik, létezhet aminek a körülményei lehetővé teszik az élet fent maradását, csak meg kell felelni az ideális feltételeknek."


Igen, én is erre gondoltam, de attól még nem biztos, hogy azoknak a fajoknak amik esetlegesen "léteznek" ugyan az a életforma kell mint nekik!


"Addig amég biztosat nem tudunk, csak találgatni lehet, de sokkal kisebb a valószínűsége, hogy sehol máshol ne legyen élet, mint annak hogy van."


Igen amíg biztosat nem, tudunk mondani addig csak elmélkedünk,találgatunk! És az univerzumot elnézve amilyen nagy lehetséges máshol is szerintem! :)


Bárkinek van valami véleménye még, akár mi azt szívesen fogadom!

2015. máj. 27. 13:30
 14/16 A kérdező kommentje:

12# Ez csak egy példa volt, hogy ne írjanak olyan hülyeségeket, hogy elrabolt az ufó stb. :)


Persze valahogy csak ki alakult, a föld,élet!

De én azokat a tudósokat nem értem akik megmondják, hogy mióta van a föld stb...

A föld:

Kor: 4,54 milliárd év

Sugár: 6 371 km

Tömeg: 5,972E24 kg

Naptól mért távolság: 149 500 000 km


No, én ezeket nem nagyon értem! Hogy tudják ezt megmondani,kiszámítani mikor alakult ki a föld? Talán valaki ott volt? A súlyát honnan tudják?Alá tettek egy mérleget és megmérték? stb... No jó lehet túlzok de a tudósok olyan biztosan mondják ezt, hogy még az életükre is fogadni mernének, hogy ez így van!

2015. máj. 27. 13:37
 15/16 Wadmalac ***** válasza:

"Hogy tudják ezt megmondani,kiszámítani mikor alakult ki a föld? Talán valaki ott volt? A súlyát honnan tudják?Alá tettek egy mérleget és megmérték? stb... No jó lehet túlzok de a tudósok olyan biztosan mondják ezt, hogy még az életükre is fogadni mernének, hogy ez így van!"


Ezek azok a kérdések, amire nem lehet két szóval válaszolni, mert tanulás, tudás kell a megértéséhez.

De azért megpróbálom röviden, csak azért, hogy látsszon, amikor valaki a tudományos eredményekben "nem hisz", az simán annak az eredménye, hogy nincs fogalma arról, mennyire precíz, sokszorosan ellenőrzött és finomított vizsgálatok, mérések, számítások, sok generáció kemény tudományos munkájának eredménye mindez, és mennyire nem csak "azt hisszük".


"Hogy tudják ezt megmondani,kiszámítani mikor alakult ki a föld?"

[link]


"A súlyát honnan tudják?"

[link]


"a tudósok olyan biztosan mondják ezt, hogy még az életükre is fogadni mernének, hogy ez így van!"

Eléd raknak az asztalra öt almát. Megkérdik, hány kiló alma van ott. Te leméred rugós és utána serpenyős mérleggel, majd az almák térfogatának és sűrűségének ismeretében kiszámolod, fellógatod rugós erőmérőre és a lengésidőből kiszámolod és minden módszerrel ugyanazt az eredményt kapod. Hát te is megesküdsz az életedre, hogy az az öt alma pont annyi kiló. Na a tudósok is számoltak. Csak kicsit bonyolultabb volt, mint az alma-számolásod. De attól még ugyanúgy biztos. Legalábbis meglehetős pontossággal.

2015. máj. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Húú ez nekem, kicsit tényleg "nagyon" bonyolult! De nagyjából értem! Olvastam a sűrűség stb... ezek alapján számolják ki! De nem nagyon tudtam! Köszönöm szépen a válaszod!
2015. máj. 27. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!