Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha hosszú időre behunyjátok a...

Ha hosszú időre behunyjátok a szemeteket, ti is érzitek, hogy mozog a föld?

Figyelt kérdés

2015. máj. 15. 20:51
 1/10 2xSü ***** válasza:
4%

Nem. Ha te igen, akkor:

- Beképzeled, hogy mozog.

- Lokális jelenségről van szó. (Pl. forgalmas út a közelben.)

2015. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
én igen :3
2015. máj. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy beképzelem magamnak. Amúgy ez már születésem óta megy.
2015. máj. 15. 21:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig, te is ugyanazzal a sebességgel mozogsz, így a Földhöz képest, amennyiben nem mozogsz, akkor nem mozogsz. Nincs érzékszerved, amivel a mozgást érzékelnéd.


Mozgást (egészen pontosan: gyorsulást) a füledben lévő csiga (az abban lévő folyadék segítségével) érzékel az emberi test. De ez is csak a valamilyen irányba történő gyorsulást/lassulást érzékeli, magát a mozgást nem. Tehát ha lefekszel csukott szemmel, akkor maximum azt éreznéd meg, ha a Földet egy hatalmas valami hirtelen kilökné a helyéről :)


Fantom-mozgást, és egyéb érzeteket érzékelhetsz, de ennek a Föld mozgásához semmi köze - ezt az agyad hozza létre, ugyanolyan illúzió, mint amikor néha azt érzed, hogy pl szurkál valami, és hasonlók.

2015. máj. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4: Ez nem egészen igaz, a coriolis-erő egészen kis folyadékrendszerekben is hat (pl. lefolyó), tehát a fülben lévő folyadékra is hat egy nagyon kicsit.
2015. máj. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 2xSü ***** válasza:
4%

A coriolis erő minimális. A lefolyóban sokkal jobban függ a forgási irány az tároló formájától. Statisztikailag lehet, hogy ki lehet mutatni a hatását, de a hatás biztos, hogy egy ember számára érzékelhetetlen.


Nincs olyan tényleges mozgás, gyorsulás normál esetben, ami érzékelhető lenne még egy nagyon érzékeny egyensúlyérzék esetén sem.

2015. máj. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy párszor már éreztem én is.

Ez mindig akkor történt amikor többet ittam a kelleténél.

2015. máj. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Shai-Hulud ***** válasza:
Mert mit mondott Galilei? - "és mégis mozog a söntés!" :-D
2015. máj. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat, nagyjából felfogtam mindent, de valahogy olyan nehéz elhinni, hogy csak beetetem magam ezzel.

7-es! Én antialkoholista vagyok! Nem iszom, ami azért is jó, mert még kiskorú vagyok!

2015. máj. 16. 12:58
 10/10 Wadmalac ***** válasza:
Én amikor Japánban, Tottoriban laktam 2 hónapig, ott éreztem, hogy mozog a föld. Olyan 1-2-es erősségben, Richter-skála szerint, folyamatosan. Éjjel, az ágyban fekve simán lehetett érezni.
2015. máj. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!