Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egyszer olvasam egy térhajtómű...

Ahihihi23 kérdése:

Egyszer olvasam egy térhajtóműről, (nem a Alcubierre féle) ami egy elektromágneses buborékkal áttaszítja az űrhajót egy másik dimenzióba, ahol a fény (a felső sebességhatár) gyorsabban halad, így az űrhajó is gyorsabban mehet. Szeretnék többet tudni?

Figyelt kérdés

#térhajtómű #nem az Alcubierre féle
2015. ápr. 29. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Nem kell mindent elhinni amit olvasol...sőt.

Az ezoterika rovatban sok szakértőt találsz ezzel kapcsolatban, akik minden kérdésedre tuti ismerik a választ.

2015. ápr. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A "másik dimenzió" - amelyiknek ráadásul ismerjük is a szabályait! - jelenleg ezoterikus kategória.
2015. ápr. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Wadmalac ***** válasza:
Ufológusoknál vannak ilyen teóriák. Csak sajnos semmi igazolt tudományos alap nélkül.
2015. ápr. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]

Az utolsó mondat a lényeg.

2015. ápr. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:

Kíváncsian várom az újabb, a kérdést eldöntő mérési eredményeket.

Ne legyen igazam, de ez szerintem a "Béláim, tútótuk, rátótuk" esete. :D

2015. ápr. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vree ***** válasza:

Amit #4es írt, azt olvastam, de ez semmi, csak hogy talán valahol mértek egy gyorsítóban egy fénynél magasabb sebességet. Amúgy ez nem olyan nagy ritkaság: a neutrinóknál is először azt hitték, hogy mértek ilyet, aztán kiderült, hiogy mégsem. Mellesleg az angol cikk, amit én olvastam (#4esét nem olvastam végig, szal nem tudom, hogy pontos közlés-e) külön kiemelte, hogy ez friss mérés, nem került még részletes bizonyítás és peer review alá. At sem ritka, hogy az ilyen mérések csak a berendezés és az analízis pontatlanságaiból adódnak. (Mellesleg a jelen elméletünk szerint fénysebességet átlépni nem lehet úgy, hogy vissza ne menj az időben.)


De ez elég távol van a kérd. írttól, ami, idézem:

"áttaszítja az űrhajót egy másik dimenzióba, ahol a fény (a felső sebességhatár) gyorsabban halad"

2015. ápr. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egy véletlen folytán megtudtam, hogy Burkhard Heim hiperhajtóművére gondolok.
2015. máj. 30. 21:01
 8/8 swad ***** válasza:
neumann jani meg tesla bratyó már rég megcsinálták a philadelphiai kísérletben. 1950 körül.
2015. aug. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!