Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez komolyan egy földi eredetű...

Ez komolyan egy földi eredetű űrhajó? Valaki tud róla több infót?

Figyelt kérdés

[link]

Rögtön az első kép.


2015. márc. 1. 21:53
 1/10 Vree ***** válasza:
100%
A földlakók már köztünk vannak!
2015. márc. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Vree ***** válasza:

Én is csak annyit találtam, ami ott is olvasható: hogy ez Danila Tkachenko orosz fotóművész által készített kép, a fotósorozat témája: korábbi technológiai fejlődésben szerepet játszó, ma elhagyatott helyek.

Én még abban se vagyok biztos, hogy ez űrhajó vagy repülő vagy szárazföldi vagy vízi jármű.


(amúgy a művész email címe fenn van az oldalán, talán lehetne neki írni?)

2015. márc. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mentsd le a képet, és a google-el keress rá (van ott egy "image" opció, aztkiválasztva a fényképezőgép-ikonnal kijelölhetsz képet amire keresni akarsz).


Amúgy simán.

2015. márc. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom honnan vetted, hogy ez egy űrhajó, ránézésre látszik hogy minimum ez egy repülőgép vagy talán egy ekranoplán.


Azt találtam róla, hogy ez egy Bartini Beriev VVA-14 helyből felszálló hidroplán, ami egyszerre tudott volna helyből felszállni (vtol), vízről fel és leszállni (hidroplán), víz felett alacsony magasságban repülni (ekranoplán), és persze rendesen repülni is ahogy egy repülőnek azt illik. Ebből ha jól látom csak a helyből felszállásból nem lett semmi, a többit elérték, viszont mindössze két prototípus épült belőle aztán elvetették.


Némi kép és angol szöveg:

[link]

[link]


ekranoplán:

[link]


Videó a gépről:

https://www.youtube.com/watch?v=lZgWjxYTJS8

2015. márc. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Végignézve a videót amit linkeltem, megtudtam hogy a vízről felszállás se volt sikeres... Kár.


Viszont akkor már itt egy ekranolplán videó, érdekes gépek voltak:

https://www.youtube.com/watch?v=V8Nu94khHoo

2015. márc. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az űrhajós ötlet pedig ebből a kicsit (számomra) futurisztikus alakból jött, a képen pedig sem a szárnyakat sem pedig a hajtóművet nem látni. Illetve a két (mint később kiderült) talpa(?) között simán eltudnék képzelni egy hordozó rakétát.

2015. márc. 2. 00:09
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a talpa között még egy komplett bolygóromboló berendezést is simán el tudok képzelni, de ettől még nem válik Halálcsillaggá a képen látható szerkezet.
2015. márc. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ez valami általam ismeretlen (talán proto) hidroplán lehet. Forma, kialakítás alapján olyan 1960-70 körüli lehet.

Sárkányszerkezet vagy el sem készült, vagy elhasználták máshová. Ez egy felsőszárnyas konstrukció maradványa, ahol a sárkányon voltak a hajtóművek. A szárny szerelési helye egyértelműen látszik a képen.

A függőleges vezérsík vagy lebontva, vagy eltűnik a hóesésben.

Szerintem nem szovjet eredetű, legalábbis az orrfülke-kialakítás nem emlékeztet egyetlen általam ismert típusra sem. Bár a fotó Oroszországból származik.

2015. márc. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

Con Troll:


Lemaradtam, nem láttam, hogy már bazonosítottad.

Olyan nagyon nem nyúltam mellé. :D

2015. márc. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#4: Köszi, ez a masina nagyon szexi!
2015. márc. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!