Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szövegértés. Mit vegyek...

Szövegértés. Mit vegyek figyelembe?

Figyelt kérdés

Megbolondultak ezek, mind félre beszélnek. Szalad le a harmadik kapushoz.

- Nem láttad Ilyesvalamit?

- Ilyesvalamit nem, de most futott erre Négyhételőtt.

- Bolond! - ordított a király, s nagyot ütött a kapusra.

Szalad a második kapushoz.

- Nem láttad Ilyesvalamit?

- Bizony láttam felséges királyom, éppen most futott az első kapu felé.

- Na végre, hallok okos beszédet is!

Szalad az első kapushoz, az ott fetrengett a kapu előtt, s nagyokat nyögött. A királyfi vágta földhöz, mert nem akarta kiereszteni.


Van hozzá egy kérdéssorom, aminél az egyik feladat elég kétértelmű.


El kell dönteni, hogy az alábbiak közül melyik igaz/hamis:


Az első kapus azt válaszolta, hogy nem látta, de most futott el NÉgyhételőtt.

A második kapus azt válaszolta, hogy nem látott semmit, mert egész éjjel nem aludt Túrósrétes miatt.

A harmadik kapus a földön fekve nyökögte, hogy Pálinka leverte a lábáról.


Ha sorrend szerint nézem, hogy a király kivel találkozott először, akkor először a harmadik kapussal, majd a másodikkal és harmadiknak az első kapussal. Viszont ha a nevek szerint nézem, akkor megint csak más a válasz.

Szerintetek sorrendet kell nézni, vagy neveket?


2010. febr. 11. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:

A szövegértésnél mindig az a lényeg, ami a szövegben le van írva. Ha a királyfi ül fel a lóra, vagy ha éppenséggel sorrendben először az utolsóhoz megy, akkor az a helyes válasz a kérdésre, és kész. A harmadik kapus ezt mondja, függetlenül a kérdezés időpontjától: "Ilyesvalamit nem, de most futott erre Négyhételőtt."


Nem tudom, hogy tanítják manapság a szövegértést. Én egyetemen tanítok, és még ott is fel szokott merülni egyes feladatoknál, hogy "ami ide van írva, azt úgy kell érteni, hogy...?". Ami oda van írva, azt úgy kell érteni, ahogy oda van írva.

2010. febr. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem határozták meg pontosan, akkor nevek szerint kell nézni. :/

Sok sikert!

2010. febr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így gondoltam, de nem mindenki értett egyet velem, így elbizonytalanodtam.
2010. febr. 11. 17:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!