Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hóban is van Hidrogén?

Hóban is van Hidrogén?

Figyelt kérdés

Szóval olvasgattam az üzemanyagcellák működéséről,az elektrolízises vízfelbontás segítségével ugye oxigén és hidrogén állítható elő,namár most egy hót felolvasztva is működne? Mert mindig azt olvasom hogy a vízben van Hidrogén ami árammal szét választható,akkor a hóban is van?

Mert ha van akkor azt nem értem,hogy az antarktisz-on mért nem üzemanyagcellával látják el a bázisokat elektromos árammal? Mert per pill égetik a sok benzint meg mindent a fűtéshez és áramhoz,meg azért egy ilyen technológiával korlátlan mennyiségű áramot állíthatnának elő.Persze lehet csak hülyeség.



2014. okt. 21. 08:24
1 2 3
 21/23 Wadmalac ***** válasza:

Mikrohullámú energia az űrből:

Wolfgang Jeschke: Midas

A könyvben "érintőlegesen" szerepel az EFOS projekt: Energy From Outer Space. Pontosan ez a mikrohullámú lesugárzás szerepel.

Nagyon jó sci-fi.

Most épp fut párhuzamosan aktív kérdés klónozásról is, oda is ajánlhatnám a könyvet, ez speciel a kvantumszintű digitális másolás módján klónozás témáját feszegeti, kifejezetten abból a szempontból, hogy a személyiséggel mi lesz ilyenkor.

2014. okt. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Kicsit eltávolodtunk a témától :D Egyébként mikrohullámú fegyver most is van,és hamarosan szolgálatba is kerül a tengerészetnél! Bár ez nem olyan hogy mikrohullámot lő,hanem mikróhullámal indítja el lövedéket azaz a rakétát,amúgy hihetetlen mire képes,6000km-e képes ellőni így mint ha puskapor lőni ki a csőből a rakétát :D Ami azért nem semmi,meg itt van már a lézerfegyver is amihez igaz nagy energia kell,de már nem egy fejlesztésről halottunk hogy tök olcsón állítanak elő hidrogént a vízből,namár most egy mini gázturbina már most is létezik,kifejlesztik hogy hidrogénnel is működjön és alig várom hogy lézerrel ölik egymást az emberek :( Úgyhogy egyrészt jó a Hidrogén másrészt meg nem,hogy szinte bárhol megtalálható és szinte korlátlan,és igaz ez a lézer fegyverre is,csak áram kell,ha az van akkor korlátlan mennyiségű lőszered van :S De egyébként érdekes téma,mert már tesztelés céljából lőttek le drónt lézerrel! De a hiedelemmel ellentétben nem látni piros fényt vagy nyalábokat,mert a lézer amúgy láthatatlan csak ködben látható.
2014. okt. 22. 21:44
 23/23 anonim ***** válasza:

"Úgyhogy egyrészt jó a Hidrogén másrészt meg nem,hogy szinte bárhol megtalálható és szinte korlátlan,és igaz ez a lézer fegyverre is,csak áram kell,"


Nem érted a dolgot. Áram honnan lesz? Az nem van csak úgy magától, azt elő kell állítani.

Továbbá, 100%-os hatásfokú szerkezet nem létezik. Mindig van veszteség, minimum hőveszteség. Tehát ha felbontod a vizet hidrogénre és oxigénre, és utána elégeted, akkor abból kevesebb energiát fogsz tudni nyerni, mint amennyi a víz szétbontásához volt szükséges. Annyival kevesebb energiát, amennyi a bontás során a környezetbe szétsugárzódik hőenergiaként (=veszteség). Akkor meg már ésszerűbb és gazdaságosabb eleve az áramot felhasználni amivel a vizet bontanád, mintsem felbontani vele a vizet, majd elégetni a keletkező hidrogént és oxigént vízzé.


A vízbontásnak ott lehet értelme, ahol nem megoldható a folyamatos áramellátás, vagy ugyan megoldható, de nagyobb veszteségekkel, mint amennyire veszteséges folyamat a víznek az alkotóelemeire bontása. Tipikusan ilyen terület az autóipar, mert az erőműben megtermelt áramot nem tudod magaddal vinni, legfeljebb akkumulátorban eltárolva, annak mozgatása viszont több energiát emészt fel, mint a víz felbontása majd alkotóelemeinek újra elégetése közben vész el. De e kettőnél még mindig jobb hatásfokú a benzinmotor és a dízelmotor, ezért is használják még mindig főként ezeket az autóiparban.


Az Antarktiszon viszont megoldható a folyamatos áramellátás, így nem is pocsékolják az energiát a vízbontásra, főleg hogy egyébként is elég energiaszegény a terület. És akkor még nem is beszéltünk a hidrogénnek a feljebb már többször ecsetelt tárolási problémáiról. Megtöltöd a tartályt hidrogénnel januárban a nyár közepén, aztán mikor ki akarnád belőle szedni júniusban a tél közepén, kiderül hogy rég elillant belőle az összes. A hidrogén ugyanis annyira apró, hogy egy tömör vastartály kábé olyan neki, mint egy zsák máknak a kőművesrosta, csupa lik-luk az egész a számára.


A kerámiás balhéval nem tudom mi a helyzet, de az elég rideg dolog, hőtágulási problémákat gyanítok, a -70 fok körüli hőmérsékleten.

2014. okt. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!