Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vízbontásos motornál mi ég el...

Vízbontásos motornál mi ég el a motorban?

Figyelt kérdés

2014. okt. 19. 22:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy félreértem a kérdést, de a hidrogén?
2014. okt. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Arra vagyok kíváncsi hogy ott csak hidrogén ég el hidrogénnel? Az oxigént miért vezetik el más hova?
2014. okt. 19. 23:36
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Vízbontásos motor nem létezik, csak hidrogénes.

Az pedig kb. úgy működik, mint egy belsőégésű motor, csak kicsit kell átalakítani.

Nem szerencsés jószág, a hidrogén szivárgása miatt szeret felrobbanni. Mármint nem maga a motor (az csak rideg és törékeny lesz egy idő után), hanem a szivárgó hidrogén.

2014. okt. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Vizet bontanak szét és abból állítják elő a hidrogént így lényegében az is. De ez teljesen lényegtelen.

Ami lényeges azonban az hogy:

"Arra vagyok kíváncsi hogy ott csak hidrogén ég el hidrogénnel? Az oxigént miért vezetik el más hova?

"

2014. okt. 19. 23:48
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

> „…ott csak hidrogén ég el hidrogénnel?”

Ilyet a hidrogén nem nagyon tud csinálni. (Illetve ezt fúziónak hívják, és jó lenne nekünk, de úgy, hogy egy motorba beleférjen, még nem sikerült kivitelezni.)


> „Az oxigént miért vezetik el más hova?”

A hengerbe vezetik azt is, mint a hidrogént. A hidrogén égése a hidrogén és az oxigén reakciója. Viszont a motorba vezetés előtt nem árt két külön helyen tartani őket, mert elég hevesen tudnak reagálni egymással.


Végezetül: a hidrogént általában nem vízbontással állítják elő, hanem a föld alól bányászott szénhidrogének bontásával, mert úgy még mindig jóval olcsóbb, kevesebb energia kell hozzá.

2014. okt. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Kicsit eltérő motor terveit néztük akkor de a lényeg ugyan az. Köszi.
2014. okt. 19. 23:58
 7/16 anonim ***** válasza:

Ezt nem igazán értem.

Miféle "vízbontásos motor" ?

Meg tudod mutatni egy ilyennek legalább az elvi rajzát?


Amúgy két lehetőség van, ami a következő három:

- sima hidrogénes motor, ami a levegő oxigénjét használja.

- sima hidrogénes motor, ami a vízbontásból származó oxigént használja,

- dízelmotor, ami a vízbontásból származó durranógázt használja.

Utóbbi igazi tűzijáték is lehet, mint a Columbia.

Tudod, az a különbség, hogy 100 km magasra jelenleg csak űrhajóval tudunk felmenni - míg a közutakon már vannak olyan járműveink, amelyek nem robbannak fel maguktól, de még ütközéskor sem.

Azt ugye tudod, hogy ha egy oxigénpalack kivezető csövét bezsírozod, az felrobban?

Ezért nem szállítunk hidrogént az oxigén mellett egy autóban pl.

Nem fogunk közúton egy bombára felülni, és 100 km/ó-val száguldani vele, mert van ennél sokkal jobb megoldás is.

Az űrben meg egyelőre nincs.


Ja: és amúgy a "vízbontásos autó" az energiaveszteségek miatt kisebb távot tud megtenni, mint egy hidrogénes autó, vízbontás nélkül.

2014. okt. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A vízbontásos autó egyéb külső forrás nélkül tud egyáltalán menni? :D
2014. okt. 20. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

"A vízbontásos autó egyéb külső forrás nélkül tud egyáltalán menni? :D"

Simán. Amíg az akku le nem merül. :D

2014. okt. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

1. Választ kaptam a kérdésre amiből arra következtetek hogy ha rosszul is írtam valamit akkor is meg érteted hogy mit akarok ezért a neve miatti kötözködés annyira lényeges mit hogy krumpli vagy burgonya.


2. Vissza olvashatjátok akárhányszor az egészet egyszer sem írtam hogy akarok építeni vagy bármit is csinálni vele. Csak érdekelt a dolog. Ahogy az atombomba is de attól még hogy meg tudnám építeni nem jelenti azt hogy meg is építem.

2014. okt. 20. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!