Mihez vezethető vissza hogy ennyi betegség van a mai világban?
Nagyrészt az életmódból adódóan. Az életmóddal összefüggő betegségek jellemzően hosszú idő alatt alakulnak ki. Régen az emberek jelentős része fiatalon meghalt valamelyik háborúban vagy fertőző betegségben, manapság ezek már nem jellemzőek (legalábbis a fejlett országokban), így előjönnek a "civilizációs" betegségek.
Ha az emberek egészségesebben táplálkoznának, mozognának, nem dohányoznának, nem fogyasztanának mértéktelenül alkoholt, nem lennének tele az élelmiszerek cukorral, sóval (meg a többi jópofasággal), akkor lényegesen kevesebb beteg ember lenne. Természetesen az összes betegség így sem lenne megelőzhető, de kevesebb lenne, az biztos.
Mennyi betegségre gondolsz? Mert lényegében, a régi időkhöz képest elenyésző a betegségek száma...
Az átlagéletkor az egekben, alaphangon is duplája a pár száz évvel ezelőttinek.
Régen is ugyanúgy voltak örökletes betegségek (pl királyi családban öröklődött a vérzékenység) a rák sem egy mai dolog (az ókori görögöktől ered maga a név is), sőt, ősemberi csontokon is kimutattak különböző csontrákot.
Tehát éppenséggel pont, hogy töredéknyi betegség van a mai világban, és a meglévőeket is SOKKAL jobban tudjuk kezelni.
Az egyetlen, ami "gyakoribb" az a rák, egyszerűen azért, mert ma teljesen szokványos dolog, hogy valaki 60-70 évesen még életben van - és az életkor előrehaladásával egyre nagyobb az esélye a rák kialakulásának. Régen egyszerűen nem értek addig az emberek, hogy rákosak lehessenek...
Utolsó! Sajnos a rák az én vidékemen szélsebesen viszi a 40-es, 50-es éveikben lévőket!
Éppen tegnap húnyt el a falumban egy 51 éves nő rákban, ma meg az egykori osztálytársa! Még a korabeli osztályképeken is egymás mellett ültek.
Két hete temettünk egy 55 éves férfit, és még vannak 3 személy, aki "dead man walking", vagyis bármikor eljöhet a pillanat!
Az emberek csernobilt hibáztatják! Ja, és mindez a délvidéken történik!
Ez rendben van, csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy manapság a rákban is sokkal fiatalabbak kapják el, mint például a dédszüleim idejében.
Akkoriban ez még nagyon egzotikus betegségnek számított, és faluhelyen jó, ha két-három ilyen eset volt egy emberöltő alatt, és akkor is általában 70-en felül.
Ma már 40 alatt is előfordul! Falun is.
Régen is előfordult fiatalabb korban. Csak régen a legtöbb esetben rosszul volt, vért hányt, aztán meghalt. Vagy nem kapott levegőt, itt-ott felpuffadt, aztán meghalt. Ma meg, hála a diagnosztikának, legtöbbször pontosan tudjuk, hogy mi a halál oka.
De az éhezés is hatékony a rák ellen - ugyanis ha a szervezetnek nincs tápláléka, akkor a rákos sejtek sem tudnak miből osztódni. Más téma, hogy az éhező szervezet lényegesen gyorsabban elhasználódik és leromlik, szóval megint ugyanott vagy, 40-50 évesen már vén aggastyán az ember, és tervezheti a temetését...
"De az éhezés is hatékony a rák ellen - ugyanis ha a szervezetnek nincs tápláléka, akkor a rákos sejtek sem tudnak miből osztódni."
Valószínűleg a szervezet egyfajta védekezési mechanizmusa az, hogy a rákkal küzdők étvágytalanná válnak.
Valahogyan azt kéne megoldani, hogy az ép sejtek kapjanak tápanyagot, de a rákos sejtek ne. (Pl. csak olyan tápanyagokat bevinni a szervezetbe, amiket a normális sejtek hasznosítani tudnak, míg a rákos sejtek nem, vagy valami módon célzottan csak a normális sejteket "etetni", a rákos sejteket pedig elzárni a tápanyagok elől, vagy vmi ilyesmi). Így gyakorlatilag a régi, háborús időkben jól bevált kiéheztetéses módszerrel akár még legyőzhető is lenne a rák. Végeredményben a rákos ember szervezete gyakorlatilag egy hadszíntér, és a sejtek a katonák. Csak ebben a háborúban százmilliárdnyi katona próbálja elfoglalni a billiárdnyi védő által lakott testet.
Igen, jó taktika lenne Sceptic, csak egy a baj: mivel a test a rákos sejteket sajátnak ismeri fel. Pont ezért tudnak elburjánzani a rákos sejtek, és nincs ellenük immunválasz. Normál esetben ahogy egy sejt mutálódik, akkor a fehérjeburka is változik (nagy eséllyel) a szerveret kapásból testideges anyagként azonosítja, majd elpusztítja. (még normálisabb eset, hogy a sejt hibás osztódáskor elpusztítja magát.
Azonban mivel a test ezeket a rákos sejteket saját sejtjeinket tartja, így mindent megtesz az életben tartásukra - ezért van az, hogy a túlburjánzó tumorokban időnként újabb vénák és artériák fejlődnek, hogy biztosítsák a szövet megfelelő tápanyag és oxigén ellátottságát...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!