Tudom, hogyan lehet előállítani gyakorlatilag és házilag egy (pontosabban kettő, iker) végtelen dolgot, jelenséget. Elhiszitek ezt? Esetleg tippek?
Aha! Lehet, hogy a fotonok ténylegesen elfogynak (nyelődnek, szóródnak)"x" fordulat után, de az elvi lehetőség a végtelenre továbbra is fennáll: ha tükröződhet, mondjuk 1000-szer, akkor 1001-szer már miért ne? Elfogyhat a fény, ami közlekedik a tükrök (a 2 db) között? Na, ne má'! Itt van a bukkanó, amit nem vesztek figyelembe. Már miért kéne a fénynek sokszorosan közlekednie és közben fogynia, amikor nem valóságos, hanem virtuális teret képeznek a tükörképek egymásban, így azonnal és helyből képződik a végtelen számosság látványa? Csak egyszer kell a két tükröt kapcsolatba hozni egymással és a fénnyel is, hogy létrejöjjön a végtelen tükrözöttség látványa.
A tükröző képesség egyrészt továbbra is (mindenképpen) fennmarad, mert az állandó. Másrészt a tükörképek statikusak és egyidejűleg egyszerre vannak jelen, tehát azok is állandók. Nem egymás után lépésről-lépésre alakulnak ki, ahogy feltételezésetek szerint a fénynek cikk-cakkoznia kéne a két tükörsík között: eszerint létrejön előbb az első tükörkép, aztán abban egy második, oda-vissza és így tovább. Nos, hát nem így van! Ti azt feltételezitek (ha jól értem), hogy a fénynek tényleg szaladgálnia kell egyik tükörképtől a másikig (következőig), ahány van annyiszor és eközben elfogy?
Jelentem: nem kell! Ez nem egy folyamat, ami közben változások és hibahalmozódások állhatnak be, hanem statikus állapot, helyzetkép! Itt a lényeg!
Virtuális (és kettős, kétirányú) végtelenről van szó, tehát csak látszati képekről, melyek azonnal készen vannak, amint a tükrök megfelelő helyzetbe kerülnek és kellően világos is van körös-körül, tehát a fénynek van utánpótlása bőségesen, nem kell attól tartani, hogy "elfogy". Ki kell próbálni és beleskelődni a két tükör közé, mit is mutatnak valójában. A tükörképeket megszámolni nemigen lehet (problémás), mert a perspektívának megfelelően fokról-fokra kisebbedve vesznek el a virtuális távolban, így jóhiszeműen el lehet fogadni, hogy a végtelenbe tartanak. A hiba itt nem az elvben és nem is a gyakorlatban van, hanem esetleg a szemléleti megközelítésmódban. Ennyit tudok mondani.
"Már miért kéne a fénynek sokszorosan közlekednie és közben fogynia, amikor nem valóságos, hanem virtuális teret képeznek a tükörképek egymásban, így azonnal és helyből képződik a végtelen számosság látványa?"
Kicsit tévedésbe estél. Csak azt látod, ami fény ad a szemedbe, méghozzá ennek is van minimum mennyisége, ami alatt a szem már nem érzékel.
Ha ismétlődő tükörképeket látsz, igenis azért látod, mert a fény megjárta azt az utat, azt a darabszámú visszaverődést.
Visszaverődésenként X százaléka elvész, tükrökön kívülre szóródik, elnyelődik. Teljesen elvileg sosem fogy el, csak végtelenül, észlelhetetlenül kevésre csökken.
Ez azért két jó minőségű tükörnél azért jónéhány visszaverődés után történik csak meg.
Csak példaként, vegyük azt, hogy a tükrökre "indulásként" beeső fény mennyiségének fél %-ra kell csökkennie, hogy már ne legyen látható. Vegyük egy tükör visszaverő képességét 95%-osnak. A visszaverődések száma a láthatóság határáig így számolható. 0,95 alapú logaritmus 0,005 = n, azaz a verődések száma.
Kedwes Wadmalac!
Én csak azt állítom, hogy nem egy folyamatról van szó, ami valahol, akárhol megállhat, hanem statikus képződményről, ami a végtelenben vész el látszólag. Ha csak egy pillanatig tart is, már akkor végtelen, úgy egészében véve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!