Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet végtelen mozgást létreho...

Lehet végtelen mozgást létrehozni mágnesek segítségével?

Figyelt kérdés

Láttam egy videót, amiben egy örök mozgó mágneses rendszert mutat be egy csávó és érdekelne, hogy fake-e, vagy kivitelezhető.

http://www.youtube.com/watch?v=rn73Tjv5D3c

Azért is teszem fel a kérdést, mert a videó alatti kommentek elég vegyesek,a többség persze azt mondja nem lehet megcsinálni, de itt olyanok véleményére lennék kíváncsi, aki próbálkozott már hasonlóval, illetve komolyabban ért a villamossághoz és a mágnesességhez pl: egyetemet végzett emberek.



2014. jan. 13. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez egyszerű.

Befektetsz valamennyi energiát, és utána nem jut be a rendszerbe több.

Mivel mozgás közben van légellenállás => mozgási energiát folyamatosan felemészti => nincs örökmozgó (vákum és egyéb esetektől most tekintsünk el)

ELMÉLETBEN létezhet örökmozgó.

2014. jan. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elméletben sem létezhet örökmozgó jelenlegi tudásunk szerint. (Termodinamika első törvénye.)
2014. jan. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

#1-nek igaza van, ha egy küldő erővel elindítanánk valamit és nem létezne súrlódás és légellenállás, akkor semmi se állítaná meg amíg nem vennénk el az energiát belőle amit az elindítására fordítottunk. Itt jön a bökkenő: ha elektromos áramot, tehát energiát termelünk vele akkor az energiamegmaradás törvénye szerint azt az energiát elveszti az mozgó test és meg fog állni.


#2-esnek mondom: gondolj például arra ha az űrben valami elindítasz akkor mi fogja megállítani? Amíg semmi nem veszi el a kinetikus energiáját addig mozogni fog.


Érdekesség: http://www.youtube.com/watch?v=Ws6AAhTw7RA

2014. jan. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen egy hosszú távú energiaforrást szeretnék előállítani, ami nincs kötve az akumlátorokhoz és a fosszilis energiahordozóktól is mentes, valamint könnyű, kis helyen is elfér és hordozható.

Tehát az lenne a lényeg, hogyha ez a mágneses kör egy kis energiabevitellel generáljon nekem nagy áram mennyiséget, amely akár 8-10 hidraulikus eszköz áramszükségletét is el tudja látni.

2014. jan. 13. 17:38
 5/11 A kérdező kommentje:

A problémám ezzel csak az, hogy a légüres tér létrehozása még csak-csak megoldható lenne, de akkor is valamin át kell vinni a nyomatékot egy akumlátorba, ami meghajt egy elektromotort, ez pedig mindenféleképpen súrlódással jár és persze hatalmas ellenállással.

Esetleg használhatnék ilyen:

[link]

baromi erős neodímimum mágneseket.

2014. jan. 13. 17:41
 6/11 anonim ***** válasza:

Mágneses mező csak energia konverzióra alkalmas, nem tárol energiát és a semmiből soha nem fogsz tudni energiát kovácsolni, még akkor sem ha veszel valami nagyon erős homogén mágnest. A lényeg hogy valamilyen energiát befektetsz a rendszerbe, és azt átalakítod elektromos energiává.


Erre vannak az energia erőművek: vannak akik hőenergiát csinálnak feketekőszénből, van ahol a szél vagy a vízfolyam kinetikus energiáját veszik igénybe, és megesik ahol az atomok és molekulák közti rekcióban felszabadult energiát használják föl ilyen célra.


Az energi befektetést nem kerülheted el, semmiből nem lesz energia. Amit te elekarsz érni hogy a befektetett energia minnél olcsóbb legyen, és a konverziónak a hatásfoka pedig lehetőleg minnél jobb, tehát minimális legyen pl a surlódásból adódó energiafelszabadulás (hőenergiává alakulás).


Tehát először találd ki mi az energiaforrás, majd azt találd ki hogyan hasznosítsd és konvertáld át villamosenergiává (ami lehet mágnesek használatával akár).

2014. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"#2-esnek mondom: gondolj például arra ha az űrben valami elindítasz akkor mi fogja megállítani? Amíg semmi nem veszi el a kinetikus energiáját addig mozogni fog. "


Igen, csak ilyen a valóságban nincs. Még az űrben is előbb-utóbb bele fog valamibe ütközni és megáll, illetve lassul. Amúgy jó, elméletben van ilyen, akkor módosítom arra a válaszomat, hogy gyakorlatban semmiképp sincs.

2014. jan. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igazad van, gyakorlatban nincs ilyesmi hiszen valóban nekiütközhet bárminek és akkor elveszti az energiáját, bár ahoz hogy teljesen elveszítje a kinetikus energiáját pontosan ellentétes iránybol kell ütköznie egy testel aminek impulzusa megegyezik a sajátjával. (vagy beszippantja egy feketelyuk) Mindegy. Akkor gondolj a naprendszerünk működésére :) A föld még sose állt meg mozogni, és a nap gravitációs ereje pontosan akkora mint a centripetális erő ami a mozgásából származik, ezek kioltják egymást, és már pár-milliárd éve azért ott kering szinte változatlan sebességgel. Itt nem az a lényeg hogy gyakorlatban létezik, hanem hogy elméletben létezhet e, mert ha igen akkor azt mindig meg lehet egyre jobban közelíteni, csak elérni nem lehet, de azért már egy 10 kilences megközelítés elég jó lehetne sokmindenre.
2014. jan. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező: ahogy a többiek is írták, összekevered a szezont a fazonnal. Ha sikerülne (nem fog) összehozni egy tökéletesen veszteségmentes rendszert, abból sem tudsz a befektetettnél több energiát kinyerni. Energiát "termelni", előállítani így sem lehetne.
2014. jan. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Mefiszto315 válasza:

Nekem van 2 talalmanyom 2 gravitacios motor akkor az mi ha nem ,orokmozgo ???

magatol megy, nem kell uzemanyag

2014. máj. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!