Az ingyenenergia abszolút valóságos, csak a hatalmi elitet kezében tartó üzleti körök miatt hallgatják el?
2001 augusztusában egy tanulmány jelent meg a Journal Foundations of Physics Letters-ben, 14. évfolyam 4. száma (magyar vonatkozása is van, lásd: M. Mészáros, P. R. Molnár) bemutatja, hogy az általános relativitáselméletet felhasználva megmagyarázható a mozdulatlan elektromágneses generátor elve. Ez a készülék a görbült tér-időből elektromágneses energiát állít elő, és a kimeneti energia hússzor több, mint amennyi be lett táplálva. Az a tény, hogy ezek a gépek léteznek megdöbbentő, de még ennél is meglepőbb, hogy még a mai napig sem valósulhattak meg világszerte
Harold E. Puthoff amerikai fizikus és doktor a Stanford Egyetemen, mint kutató a Felsőbbszintű Tanulmányok Intézeténél Austinban, Texasban egy tanulmányt publikált az Atomi, Molekuláris és Optikai Fizikai Vizsgálat című folyóiratban “Gravitáció mint nullponti enegiaingadozás” címmel. Tanulmánya egy sokatmondó állítást fogalmazott meg, melyben a gravitáció nem egy külön meglévő alapvető erő, hanem inkább egy indukált hatás, mely a vákuum nullponti ingadozásával van kapcsolatban, ahogy azt a Casimir erő szemléltette
Továbbá a Fizikai Vizsgálat folyóiratban a “Az elektromágneses nullponti energia vákuum forrása” címmel Puthoff leírja, hogyan biztosít a természet számunkra két alternatívát az elektromágneses nullponti energia eredetére. Ezek közül az egyiket a kvantum ingadozás töltött részecskéinek a mozgása termeli, mely anyagnak minősül. A kutatások azt mutatják, hogy a részecskemozgás nullponti energia spektrumot hoz létre egy önmagát regeneráló kozmológiai visszacsatolási kör formájában.
Mikor lesz ez elérhető az emberiségnek?
"jahh, és lemondanak a vaskos profitról,"
Nem mondanak le.
A vaskos profitjukat és befolyásukat felhasználva megszerzik "gombokért" a technológiát (ami ugyebár nem csak hogy környezetbarátabb, hanem szerinted olcsóbb energiát állít elő), és még busásabb haszonnal értékesítik az ezzel termelt energiát.
Csak hogy nincsen ilyen abszolút környezetbarát és olcsó technológia, mindnek megvan az ökológiai, gazdasági, kivitelezési nehézsége, időre van szükség, hogy a kutatók ezeket csökkentsék.
"A hidrogén-hajtású autók például messze nem ilyen Széles Gábor-féle kontárkodás, ennek ellenére nulla rá az érdeklődés, és persze a támogatás. "
Van rá támogatás.
A Shell Eco Marathon versenyén hidrogéncellás járművek is indulhatnak:
"In the electric mobility category, vehicles are powered by hydrogen fuel cells and lithium-based batteries."
Indulnak is versenyzők:
* [link]
* [link]
* [link]
Van is ilyen autó:
* [link]
* [link]
* [link]
* [link]
Folynak a fejlesztések:
* [link]
Viszont vannak nehézségek:
* [link]
Na, ha pedig már gyakorlatban is használatos a technológia, végképp érthetetlen, miért nem szorítja ki a drága, környezetszennyező, idejétmúlt benyás verdákat.
A válasz szerintem egyértelmű - valakiknek nem érdeke.
Nehézségei pedig ugyanúgy vannak minden egyes iparágnak, csak erre ráfogni, hogy na ezé' nincsen hidrogénes autó, eléggé életszerűtlen.
"Na, ha pedig már gyakorlatban is használatos a technológia, végképp érthetetlen, miért nem szorítja ki a drága, környezetszennyező, idejétmúlt benyás verdákat."
A citált thinprogress.org-os cikkben le van írva: mert nem gazdaságos, nem sokkal környezetbarátabb, mint a szimpla Li-ion akkumulátoros elektromos autó.
"Nehézségei pedig ugyanúgy vannak minden egyes iparágnak, csak erre ráfogni, hogy na ezé' nincsen hidrogénes autó, eléggé életszerűtlen."
Tessék elolvasni szakmai cikkeket, eléggé életszerű problémákkal állnak szemben.
Momentán nem gazdaságos. Ellenben ha ennek a fejlesztésére menne el a pénz, megoldható lenne a gazdaságosság is.
Elhiszem, hogy sok vele a probléma, de ez nem kéne, hogy akadály legyen. A Teslánál is megvolt ugyanez a helybentopi, mikor pár zseniális elme kijelentette, hogy hát eztet képtelenség megcsinálni, mert utánfutón kéne cágolnia az akkut az autónak utána. Kevesebb mint 1 évtized alatt kiderült, hogy ez nincs így. Lehetne megoldás a H-s autók problémáira is, csak szándék kéne a megoldáshoz. Annál is inkább, mert hidrogén gyakorlatilag korlátlan mennyiségben áll rendelkezésre, a kőolaj pedig még a legoptimistább becslések szerint is elfogy 25 év alatt.
@106: Akkor nincs más hátra, menj, tanulj, fejlessz, és végül dicsőülj meg.
Apropó, egy primitív kérdés a haszonnal kapcsolatban: Van két energiatermelési eljárás. Az egyik 28USD-ért állít elő egységnyi energiát, a másik 1 USD-ért. Az első energiát eladod 48 USD-ért, a másodikat 21-ért. A haszon ugyanakkora. Melyikkel jársz jobban? Sőt, mondok jobbat: Ez két különböző cég. Melyik fog nyerni a másikkal szemben?
A kérdésedre a válasz: a nagy cégeknek NEM az a prioritás hogy a fogyasztó jól járjon,hanem hogy ők jól járjanak. Ahogy Willy Wonka mondaná: "Ez televízió, nem telefon, nagy különbség". Ha előállítanának szinte zéró befektetéssel energiát, azt se adnék semmiképpen se olcsóbban. Nem az a végcél, hogy ugyanannyi legyen a haszon, hanem hogy minél több! Tehát az 1 dollárért megtermelt energiát is 48 USD-ért adnák, a különbözetet meg elegánsan zsebre tennék.
Ehhez nem az energiatermelés lehetőségeit kell ismerni, hanem a jó öreg emberi természetet...
És mégis hogy akarsz több ügyfelet, ha már minden háztartás stb. villamosítva van, és kvázi fix a bevétel?
Arról nem is beszélve, hogy te egy monopolhelyzetben lévő vállalatot hasonlítasz össze kiskereskedéssel. Ha itt drága a kenyér, átmegyek a másik "bótba" és megveszem olcsóbban. Na most ezt hogy csinálod meg, hogyha csak 1 áramszolgáltató van? Sehogy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!