Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért csak az 1970-es évek...

Miért csak az 1970-es évek körül ment ember a Holdra? 2014 van. Hogyhogy már nincs ilyen?

Figyelt kérdés
Úgy érzem mintha az űrkutatás megragadt volna egy bizonyos szinten. Űrbe még felmennek, de Holdra 40 éve nem lépett ember. Mars meg távlatban sincs.
2014. ápr. 4. 09:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A Mars meglatogatasa tavlati tervekben szerepel, tobb projekt is van ra. A holdra meg leginkabb azert nem mennek, mert nem hoz annyit a 'konyhara' (tudomanyos ertelemben), hogy megerje a penzt es kockazatot.


Mondjuk az se mellekes, hogy eloszor itt lent kene kicsit 'rendet rakni', mielott az urbe megyunk...

2014. ápr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tengor ***** válasza:
100%
Nincs benne pénz. Néhányszor megcsinálták, aztán annyi.
2014. ápr. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert felesleges és nagyon drága. Ma már meg lehet oldani robotokkal ha akarnak is valamit a Holdon. Annak nem kell visszajönnie pl.
2014. ápr. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
egyébként, mind az amcsiknak, mind az oroszoknak van rengeteg technológiai fejlesztésük minden bizonnyal, amit nem fognak az egyszerû halandók orrára kötni, én nem vennék rá mérget, hogy nem járunk a holdra, van annak egy sötét oldala, amit sosem látunk, bármi lehet ott :)
2014. ápr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert semmi értelme nincsen ötvenszer ugyanoda elmenni. A Holdon nincs "semmi", amit eddig ne ismertek volna meg, ne kutattak volna. Ha kell valamiért róla minta, egy szonda bármikor lehozza.

Most máshova, messzebbre akarnak menni (Mars, kezdetnek), és ennek az előkészületei zajlanak.

2014. ápr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Mars meg távlatban sincs."

Ha már ilyen kérdést felteszel, legalább tájékozódnál kicsit.

Nagyon komolyan megy a Mars-program előkészítése már évek óta!

2014. ápr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy az ember a Holdra lépett, egy óriási verseny eredménye volt. Az 1957-es ún. Szputnyik-sokk (a Szovjetunió felbocsátotta a Szputnyik-1-et, az Egyesült Államok pedig még sehol sem járt az űreszközök fejlesztésével) és Gagarin 1961-es űrutazása után az Egyesült Államoknak valamivel vissza kellett vágni. Nem küldhették fel az első embert az űrbe, arról lecsúsztak, így kitalálták, hogy amerikai lesz az első ember a Holdon. 1969-re sikerült is elérni a kitűzött célt: az Apollo-11 leszállt, öröm és boldogság volt.

A '70-es évek elejére látszott, hogy a Holdban az akkori eszközökkel sokkal több lehetőség nincs. Bázist nem tudnak ott építeni, a lehetséges kutatásokat elvégezték, de hosszú távú célokat nem tudtak megfogalmazni - no meg pénz sem volt már annyi a NASA-nál, mint a '60-as években.

Így a Holdat, mint úticélt feladták, helyette az alacsony Föld körüli pályára koncentráltak. Megépítették az űrsiklókat, amik eredetileg azt a célt szolgálták volna, hogy hetente lehessen űrhajót indítani LEO-ra, ezzel pedig el lehessen látni egy aktívan működő űrállomást (meg rengeteg CIA-kémműholdat lehessen pályára állítani).

Ez sem volt ám rossz ötlet: szép dolog elmenni a Holdra egy-egy küldetéssel, de ha sikerül egy folyamatosan működő űrállomást ellátni, ahol az év 365 napján, napi 24 órában végeznek kutatásokat, az óriási előny. Végül aztán nem jöttek be a tervezett számok, de az űrsiklók bőven túlszolgálták az eredetileg 10-15 évre tervezett élettartamukat és sikerült összehozni az ISS-t, felbocsátani és karbantartani az űrteleszkópokat.

Így alakult ki, hogy Hold-küldetések már nincsenek, helyette van ISS meg néhány távoli bolygószonda és jó pár űrteleszkóp. Érnek azok is annyit, mint egy-egy látványos leszállás és kőzetkeresés a Holdon.

Viszont az nem igaz, hogy ne lenne távlatban a Mars. Tervezgetik az emberes Mars-küldetést, volt is már pszichológiai teszt, ahol próbálgatták, hogy bírná a jövőbeni legénység a másfél éves összezártságot, csak a sok technikai probléma (védelem a kozmikus sugarak ellen, megfelelő leszálló- és visszatérő egység) nem oldódik meg egyik pillanatról a másikra. Sőt, az is felmerül időnként, hogy a Holdra is visszamenne az ember egy olyan űrbázissal, ami kiindulópont lehetne a későbbi bolygóközi repülésekhez.

2014. ápr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Neked is feltünt? Én is ezen rágom itt a sarokban a körmömet. Ugy örülök kérdésednek!
2014. ápr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van, már nagyon a marsraszállás kapujában van a tudomány. 2023-ra már egy kész bázist terveznek, állandó lakossággal a felszínén. Ez nyilván csúszhat egy 10 évet, de 20 éven belül nagy összeget tehetsz rá, hogy meg lesz az első leszállás. Mi még megfogjuk érni az űrkutatás eddigi legnagyobb történelmi eseményét, nyugodj meg.
2014. ápr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25%

1.Látszólagosan igen, de nem tudjuk pontosan mik vannak a háttérben. A lakosságot sok mindenről nem tájékoztatják!

2. Az űrbe nem lehet felmenni! Az űrbe csak kimenni lehet a légkörből. Ott ezek a fogalmak értelmetlenné válnak.

3. A Marsra készülődnek nyilvánosan is már. És titokban valószínűleg támaszpont is van néhány évtizede.

Sok az elhallgatott ismeretanyag a valóságról még napjainkban. Majd egyszer...

2014. ápr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!