Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitől függ hogy milyen sebessé...

Mitől függ hogy milyen sebességűnek érzékeljük a környezetünket? Mi történik az agyban (a testben) mikor a környezetünket az átlagosnál gyorsabbnak vagy lassabbnak érzékeljük?

Figyelt kérdés

2014. márc. 16. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy mennyi anyagot szívtál.
2014. márc. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem szégyenled az energiádat ilyen idióta válaszra pocsékolni?
2014. márc. 17. 00:42
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem szégyellem, mivel ez a helyes válasz.
2014. márc. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ugy erted, h az ido mulasat? Amikor pl. varsz vmire es ugy erzed, vanszorognak a napok? Vagy mire?
2014. márc. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pl. arra gondolsz, hogy mondjuk foci közben egy-két cselnél, vagy egy-két lövésnél, vagy inkább a kettőt együtt nézve /összetettebb mozdulatsorok/ a környezet lassabbnak tűnik?

Szerintem ilyen jellegű helyzetekben valahogy jobban tudsz koncentrálni, az agyad teljesen kikapcsol, csak az éppen legfontosabb dolgokra figyelsz, de arra a lehető legjobban, így a környezet nagyobb része kizáródik számodra. Az agyad optimizálja magát egy adott feladat /ami nem feltétlen teljesen egyszerű/ elvégzésére, megoldására. De ez csak a saját aktuális elképzelésem.

Ajánlanám esetleg ezt a könyvet: Csíkszentmihályi Mihály: Flow - A tökéletes élmény pszichológiája.

2014. márc. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

en csak annyit vettem eszre, hogy amikor nem erzem jol magam vagy nem vagyok elfoglalt, akkor egy perc is egy evnek tunik. de pl. ha alszok, vagy a szamitogepen vagyok elfoglalva, fel nap eltelik anelkul hogy eszrevennem.

amikor elfoglalt vagy nem koncentralsz az ido mulasara, mintha varnad hogy legyen mar vege valaminek.

2014. márc. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, a környezet sebességét mint inerciarendszerek egymáshoz viszonyított sebességét értjük. (Máskülönben a kérdés értelmetlen.) Tehát ha ülsz egy autóban, ami 100-zal megy, akkor valójában azt észleled, hogy az út szélén levő tárgyak jönnek 100-zal szembe. Ezt elsősorban a szemünkkel észleljük.
2014. márc. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Agyi órajel illetve a párhuzamosan futó folyamatok mennyisége. Beleszól az adrenalinszint, a koncentráció illetve a fent említett tudatmódosító szerek (tehát a füves válasz nem volt rossz vicc, komolyan beleszól).

Meg hozzájön a szubjektív tényező. Vesd össze, mennyire máshogy telik az idő a wc előtt toporogva és bent ülve.

2014. márc. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fogalmazd meg világosan a problémádat. A környezet hozzánk viszonyított sebességének az érzése (az értelem szerint várthoz képest) szubjektív és kizárólag az érzelmi állapottól függ. Többnyire a helyzet hibás értékelésének következménye. Ha mégsem erről van szó, fogalmazz egyértelműen.
2014. márc. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!