Mitől függ hogy milyen sebességűnek érzékeljük a környezetünket? Mi történik az agyban (a testben) mikor a környezetünket az átlagosnál gyorsabbnak vagy lassabbnak érzékeljük?
Pl. arra gondolsz, hogy mondjuk foci közben egy-két cselnél, vagy egy-két lövésnél, vagy inkább a kettőt együtt nézve /összetettebb mozdulatsorok/ a környezet lassabbnak tűnik?
Szerintem ilyen jellegű helyzetekben valahogy jobban tudsz koncentrálni, az agyad teljesen kikapcsol, csak az éppen legfontosabb dolgokra figyelsz, de arra a lehető legjobban, így a környezet nagyobb része kizáródik számodra. Az agyad optimizálja magát egy adott feladat /ami nem feltétlen teljesen egyszerű/ elvégzésére, megoldására. De ez csak a saját aktuális elképzelésem.
Ajánlanám esetleg ezt a könyvet: Csíkszentmihályi Mihály: Flow - A tökéletes élmény pszichológiája.
en csak annyit vettem eszre, hogy amikor nem erzem jol magam vagy nem vagyok elfoglalt, akkor egy perc is egy evnek tunik. de pl. ha alszok, vagy a szamitogepen vagyok elfoglalva, fel nap eltelik anelkul hogy eszrevennem.
amikor elfoglalt vagy nem koncentralsz az ido mulasara, mintha varnad hogy legyen mar vege valaminek.
Agyi órajel illetve a párhuzamosan futó folyamatok mennyisége. Beleszól az adrenalinszint, a koncentráció illetve a fent említett tudatmódosító szerek (tehát a füves válasz nem volt rossz vicc, komolyan beleszól).
Meg hozzájön a szubjektív tényező. Vesd össze, mennyire máshogy telik az idő a wc előtt toporogva és bent ülve.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!