Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyire reális a Mensa...

Mennyire reális a Mensa próbatesztje?

Figyelt kérdés
Kitöltöttem, 16 éves vagyok (először annyit is írtam be) és 110 jött ki. Ugye írják a honlapon, hogy a próbateszt az csak hozzávetőleges eredményt ad ki, mert a pontos eredményt azt a "helyi" teszt adja ki, amelyet ugye pénzért tölthetek ki. Nos, több kérdésem lenne, először is az, hogy ez mégis mennyire pontos? Ebből az értékből inkább magasabb vagy alacsonyabb lehet? A fizetős teszten menniyre számít a kor? Mert valahol olvastam, hogy a próbateszten számít, és 70 éves kornál adja ki a legmagasabb eredményt, beírtam, hogy 70 éves vagyok, megadtam ugyanazokat a válaszokat és 134 jött ki. Mennyi akkor a valószínűbb, mert amúgy ez elég hülyeség, hogy kortól változik az érték, mert az IQ az adott, az nem tud változni az én tudomásom szerint. Továbbá még az is érdekelne, hogy a fizetős teszten milyen időkorlátok vannak? Mert itt szerintem vesztettem elég sokat azon, hogy nem tudtam rendesen átgondolni a feladatokat. Alapból lassabb beszédű, gondolkodású vagyok, és egyébként még a képzelőerőm is elég gyenge, tehát nekem még az is nagy hátrány, ha egy ilyen tesztre 0,5-3/4 órát adnának, de most kitöltöttem vmi 15 perc alatt. A válaszokat előre is köszönöm!

2014. márc. 7. 00:57
1 2
 11/14 2xSü ***** válasza:
15%

> Mert azért ez életmódtól szerintem nagyon függ hogy kinél mennyit romlik


Valamennyire igen, de nem túl meghatározó tényező. Persze ha mondjuk vodkát vedelsz egy fél életen át, akkor természetesen valószínű, hogy jobban romlik. Bár lehet ettől még józanul ugyanolyan jó lesz a problémamegoldó képességed.


Kicsit olyan ez mint a testmagasság, a párhuzam itt is jó. Az étrend, életmód nem feltétlenül van hatással arra, hogy milyen magasra nősz. A nagyon rossz életmódnak lehet persze negatív hatása, de nem feltétlenül, és nem jellemzően. Az IQ maximumát inkább született képességnek gondolom. Az megint más kérdés, hogy kihozod-e magadból a maximumot. Pl. logikai feladványok, játékok, tanulás, ezek mind-mind elősegítik, hogy a benned potenciálisan meglévő maximumhoz közelíts. Általában aki iskolába jár, az kb. ennek a maximumnak a közelében van, úgymond rágyúrni már nem igazán lehet. Attól, hogy mondjuk napi 50 IQ teszt szerű tesztet csinálsz meg, attól nem fogsz jobb eredményt elérni.


Már csak azért sem, mert a jó tesztben a feladatok egymásra épülnek. Mutat egy feladványt, aminek van egyfajta logikája, amire relatíve könnyebb rájönni. Majd ezt a logikát bonyolítja, kombinálja, és azt méri, meddig vagy képes meglátni a mintát, az összefüggést, és hol veszted el a fonalat, hol válsz tanácstalanná.

2014. márc. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Ok, köszi a válaszokat, már megpróbáltam kitölteni a tesztet amit küldtél csak kissé fáradt voltam így félbehagytam, most majd nekikezdek mégegyszer és elküldöm az eredményt.
2014. márc. 9. 12:49
 13/14 A kérdező kommentje:
Nem rég fejeztem be a tesztet, amit linkeltél, 126 lett az eredmény.
2014. márc. 9. 15:27
 14/14 Flúgi válasza:

Egy dolgot szeretnék csak hozzáfűzni. Az IQ szint nem azonos okosság szintjével, de függ attól hogyan használod.

Itt egy link: [link]

Ez egy friss IQ tesz aminél 200 pont a plafon ez a vizuális, logikai és számos képességeidet méri. Itt nincs idő korlát mivel szerintem se rá google-zni nem lehet és a számológép is haszontalan. Itt leginkább a kognitív gondolkodásodat tesztelik.

2016. márc. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!