Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudom hogy nem reális kérdés...

Tudom hogy nem reális kérdés de tanulással és gyakorlással lehet olyan logikám mint Sherlock Holmesnak vagy nem?

Figyelt kérdés

2012. dec. 31. 21:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lehet. Gyakorlatilag szerintem kizárt. Azt fontos látni, hogy a sherlocki logika rengeteg olyan apró információn alapul ("ilyen föld csak London egyetlen kerületének néhány utcájában van"), amit nyilvánvalóan lehetetlen még összegyűjteni is, nemhogy fejben tartani. Adatok nélkül pedig a logika nem sokat ér.
2012. dec. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy most milyenek a képességeid.

A logika részben veleszületett/öröklött, részben tanult képesség. Fejleszthető, de ha valakinek úgymond nincs logikája, az éveken át tartó napi több óra gyakorlással is legfeljebb csak mechanikusan tanulhatja be a dolgokat.

2012. dec. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
értem köszi
2012. dec. 31. 23:22
 4/12 anonim ***** válasza:
Olyan lehet de olyan mint Calambónak ,arról ne is álmodj :)
2013. jan. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én is SHolmes akarok lenni
2013. jan. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Holmes kokainista is volt. Indulj el ezen a szálon :)
2013. jan. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor inkább Ace Ventura legyél. Egy rozzant autó, hawaii ing, napszemüveg nem drága. Az állatok iránti egészségtelen vonzalom már nehezebb lesz.
2013. jan. 1. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi agynak egyetlen képességére vezethető vissza szinte minden ilyen képesség: az agy baromi gyorsan tud megtanult mintákat illeszteni.


Bár kitalált személy, de megpróbálom értelmezni a tudását. Sherlock Holmes képessége, hogy egyrészt hatalmas lexikai tudása van, másrészt rengeteg bonyolult logikai következtetési mintát tanult meg, gyakorolt be és tud használni, illetve újakat alkotni ahol szükséges. Mindkettő tanulható.


Mivel viszont kitalált figuráról van szó, valós személy teljesítményét nehéz lenne összehasonlítani vele.

2013. jan. 1. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Sherlock Holmes képességei el vannak túlozva, mind a könyvekben, mind a filmekben. ha jó a megfigyelő,- és következtetőkészséged akkor képes lehetsz hasonló dolgokra, de nem fogod megállapítani egy ember kalapjáról, hogy nincs bevezetve hozzá a gáz, meg ilyesmi. Ha észre is veszel apró részleteket, még akkor is temérdek lehetőség van, hogy mire következtethetünk belőle.
2013. jan. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
ha figyelnél, tudnád, h. Sherlock nem tudott túl sok mindent pl. a naprendszerünket sem ismerte, az esze csupán gyorsaságon, logikán és tehetségen alapszik ezt nem lehet tanulni, ebbe születni kell
2013. jan. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!