"Örökmozgó" Energiatermelés! Nem az örökmozgó fogalmán és a működési elvén akarok vitatkozni ezeket a vitákat már ismerjük meg annak hívod aminek akarod! Hanem emberek tapasztalataira lennék kíváncsi!? Többi lent!
"Értsétek már meg végre hogy ha kísérletezik az ember mert van egy ÖNÁLLÓ gondolata azzal csak előrébb lesz még akkor is ha nem sikerül!"
Értjük mi, értjük! :)
Kísérletezz csak nyugodtan.
Hátha te is felfedezed a fizika törvényeit.
Mi megtanultuk az iskolában, bemutatták kísérletekben, és levezették egyenletekkel.
Tudjuk, hogy nem lehet mindenki ilyen szerencsés, van, aki kénytelen saját maga rájönni ugyanezekre.
Nem akarunk megakadályozni ebben, csak elmondtuk, hogy felesleges erőlködés.
De ha AKAROD, akkor természetesen végigjárhatod ugyanazt az utat, amit előtted már igen sok tudós kitaposott.
Csak ne sértődj meg, ha mégsem sikerül valami olyat alkotnod, ami ellentmondana a már régen kitapasztalt törvényszerűségeknek.
Ja, és még valami:
A fizika törvényeit NEM az emberek írták.
Az emberek csak felderítik, megismerik ezeket a törvényszerűségeket, és LEÍRJÁK, ami nem azt jelenti, hogy ők találták ki.
A fizika törvényei ADOTTAK, és állandóak. Mi csak MEGISMERNI tudjuk ezeket, és nem megváltoztatni.
Valóban, sok törvényszerűséget nem ismerünk még, vagy rosszul értelmezzük.
De azért azokat, amiket már ismerünk, amikről PONTOSAN TUDJUK, hogy igazak, amiket már sokszor igazoltunk, tökéletesen felesleges megkérdőjelezni (ráadásul alapvető fizikai ismeretek nélkül).
Pedro
Ha már elindult ez az energiamegmaradásról szóló vita, nézzünk néhány érdekes kérdést.
Ismertek a megmaradási törvények: Impulzus-, perdület-, töltés- és fluxusmegmaradás. Valamint kiegészítésként az energiamegmaradás.
Számos számítási feladatnál akkor jutunk helyes, a gyakorlatban is bizonyított eredményre, ha a megmaradási törvények közül NEM az energiamegmaradással számolunk. Vagyis amikor a felsorolt megmaradási törvények közül teljesül az egyik, de az energiamegmaradás az nem. Ekkor energia vész el vagy keletkezik. Mielőtt hívná valaki az elmeorvost, nézzük a példákat:
Ismerős gondolom a piruettező jégtáncosnő esete. Behúzott karokkal jó nagy szögsebességgel pörög a hossztengelye körül. Ekkor nagy a forgási energiája. Aztán amikor már úgy érzi hogy kellően elszédült, kitárja karjait hogy a tehetetlenségi nyomatéka nagy legyen. Ehhez szinte nem fektet be energiát, sőt a centrifugális erő húzza kifelé a karjait. Ekkor a szögsebessége drasztikusan lelassul, ahogy a forgási energiája is lecsökken. A megmaradási törvények közül a perdület mindig megmarad. De jelen esetben a forgási energia egy része hova lett?
Behúzott és kinyújtott karokkal vizsgálva is van egy ω szögsebessége és egy Θ tehetetlenségi nyomatéka.
Ebből lehet számítani a két esetben egy Θ·ω perdületet, és egy ½·Θ·ω^2 forgási energiát.
Modellnél végzett mérések is azt igazolják, hogy a perdület azonos a két esetben, tehát behúzott és kinyújtott karokkal. De a forgási energia nem. Nem is lehet a kettő egyszerre megmaradó mennyiség. Matematikailag is képtelenség lenne, nem csak a mérések szerint. Mivel az energia képletében négyzeten van az ω szögsebesség.
Vagy ennek egyik elektromos analógiája:
Bocs ha képet nem töltök fel, talán az egyszerűsége miatt nem is szükséges. Van két kisütött kondi, mindkettő azonos kapacitású, mondjuk 100 µF-os. Az egyiket feltöltjük 10 V-ra. Majd levesszük a tápforrásról és a másikkal párhuzamosan összekapcsoljuk. Ekkor a mérések szerint 5 V lesz a közös feszültségük. Amit a töltésmegmaradásból számolhatunk ki helyesen és nem az energiamegmaradásból. Itt is elveszett némi energia, de ennél a példánál rá lehet fogni a veszteséget bármire ami eszünkbe jut. De ettől ez is egy olyan eset, amikor a megmaradási törvények közül most a töltésmegmaradás érvényesült, míg az energiamegmaradás nem.
Aztán a fluxusmegmaradásra is van példa. Az már érdekesebb mert a mérések szerint energia keletkezik. Ahogy a számítások szerint is. Jól ismert például a Joule Thief. De vizsgáljuk egyszerűen az önindukciót, mivel a Joule Thief is "arról szól". Az önindukcióról azt írja a jelenlegi fizika, hogy a tekercsben tárolt energia szabadul fel. Vagyis hogy az energiamegmaradással van összefüggésben. Aztán a valóságban meg elvégezhetünk bármennyi kísérletet, de azt tapasztaljuk hogy a fluxusmegmaradás érvényesül, míg az energiamegmaradás megint csak nem érvényesül. A tekercs kikapcsolásakor a benne lévő fluxus nem tűnhet el hirtelen, megmaradni igyekszik. Ezért olyan irányú áram keletkezik, ami az eredeti fluxust igyekszik fenntartani. Még akkor is ha ez a fluxusmegmaradás felülírja az energiamegmaradást.
A sort lehetne folytatni az energiatétel alóli kivételekre. Mi emberek tagadhatjuk hogy vannak kivételek. De ettől a valóságban még mindig vannak kivételek az energiamegmaradásra.
04:19,
Tök jó, mert egyik példád sem helyt álló :D
Ha hazajövök, majd végigszaladok neked rajta, ugyanis egyik helyen sem veszik el az energia, csak erősen hiányosak a fizikai ismereteid :)
Kérdező mit találtál ki , valami ehhez hasonlót?
"Mi megtanultuk az iskolában, bemutatták kísérletekben, és levezették egyenletekkel"
Jah mer hogy az iskolai fizikakönyvbe az van, hogy nem létezik örökmozgó, mert MÉG nem ismerjük, az azt jelenti nics is :D
Ennél nagyobb ökörséget nem hallottam, amúgy örökmozgó nem létezését nem sikerült bebizonyítani, csak mondom, cáfólva ninvsen
"amúgy örökmozgó nem létezését nem sikerült bebizonyítani"
Dehogynem. Tökéletesen cáfolható. Csak mikor erről volt szó, te éppen hiányoztál az iskolából. :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!