Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek léteznek idegenek...

Edward Cullen ® kérdése:

Szerintetek léteznek idegenek valahol a világűrben?

Figyelt kérdés
Elsősorban a véleményetekre vagyok kíváncsi , vagy tudtok e erről vmit , esetleg tényeket amik bizonyítanák... találkozott e már vki Alienekkel? XD na jó de csak komolyan :P
2009. dec. 8. 21:38
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
91%

Egyes vélemények szerint...

1. Mint az előttem író is mondta, valószínű, hogy ha volt is a közelünkben más civilizáció, már kiirtotta magát. Elég fiatal a naprendszerünk.

2. Abban, hogy a földi élet kihúzódhatott a szárazföldre, nagy szerepe volt a Holdnak. Az apály-dagály váltakozása miatt (ami a fiatal Földnél erőteljesebb volt, mint most, lévén a Hold közelebb a Földhöz) kialakultak időszakosan vízzel borított területek. Egy Hold méretű szatelit pedig ritkább, mint a fehér holló.

3. Általunk ismert (szén alapú) élet csak olyan bolygón alakulhatott ki, amely a "lakható zónába" esik. Ez egy elég keskeny sáv, függ az anyacsillag sugárzásának erősségétől és az anyacsillagtól való távolságtól. Lényegében olyan hőmérsékletű bolygók esnek bele, amelyek felszínén van folyékony állapotú víz. Fontos még a bolygó dőlésszöge és forgássi sebessége is.

Kell még egy mágneses tér, ami megvédi a napszéltől.


Szerintem vannak :) Csak messze. És nem valószínű, hogy civilizáltak (legalábbis nem úgy, mint mi), mert a civilizáció nagyon hamar kiirtja önmagát.

2009. dec. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
95%
Valahol olvastam, hogy valami nagy tudós mondta egyszer: "Arra, hogy a világegyetemben van értelmes élet, a legjobb bizonyíték az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk." Ezzel maximálisan egyetértek.
2009. dec. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan: először definiálni kellene, hogy mi számít élőlénynek, illetve mi számít értelmes élőlénynek (szerintem a kutyám is tök értelmes, mégse felelne meg asszem itt :D ).

Szerintem totál véletlen, hogy a mi civilizációnk létrejött és persze lehet, hogy totál véletlen létrejött máshol is, csak épp ennek az esélye egy per totál véletlen a négyzeten, szóval totáltotál kicsi :)


Előző: én ezzel az idézettel viccoldalakon szoktam találkozni, melyik tudós mondott ilyet? Kíváncsivá tettél :)

2009. dec. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Előző: Már nem emlékszem, de tuti tudós volt, nyilván a viccoldalakra is felkerült tőle, csak nem írták oda. Amúgy ha tudtam volna rögtön odaírtam volna.
2009. dec. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%
Az a tudós a ma divatos, szídjuk magunkat mert idióták vagyunk táborba tartozik, és baromira nincs igaza, de jól hangzik az olyan korlátolt idiótáknak, akik idézgetik. Akár van, akár nincs intelligens élet, nem valószínű, hogy megtalálna minket. Sokmillió csillag csak ebben a galaxisban. A Föld meg ugyan sugároz mint az állat, de messziről ez elvész a Naphoz képest.
2009. dec. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
te is gyakorolhatnál némi önkritikát...
2009. dec. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
88%
Miután a világegyetem végtelen, ezért a civilizált élet kialakulására is megvan az esély. A másik oldalról nézve, ha ki is alakul intelligens létforma, egyáltalán nem biztos, hogy bármilyen hasonlóságot is mutat a földi élettel, a tudomány jelenlegi állása szerint akár teljes egészében leírhatatlan és megfogalmazhatatlan is lehet.
2009. dec. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Az egyik válaszban olvastam hogy apály-dagály-Hold, stb.. Hát én úgy tudom hogy apály-dagály a Hold nélkül is lenne, úgyhogy sztem a Hold nem megléte nem akadály az élet kialakulásához.


Amúgy személy szerint én nem hiszek földönkívüliek létezésében.

2009. dec. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

"Én hiszek bennük. Mind ott vannak a Budapest TV-ben!" XD (Showder klub, nemtommikor monta nemtomki)


Am meg persze h léteznek. Ti nem láttátok még a Star Wars-t meg a Star Treket? O.o

2009. dec. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Ha azt vesszük, sok bolygónak van holdja a mi naprendszerünkben és közelében is, akkor valszeg a többi napr.-ben levő bolygóknak is van holdja.
2009. dec. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!