Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A napban, vagy a hidrogén...

A napban, vagy a hidrogén bombában A H->He fúzió során honnan kerül oda 2 neutron? A világűrben keringenek csak úgy szabad neutronok? Vagy valahogy a proton elveszti a töltését? és akkor végül is olyan mint egy neutron.

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A hidrogénbombában Proton-proton ciklus játszódik le.

[link]


Pedro

2011. okt. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nah nem egészen. A hidrogénbombában nem közönséges hidrogén van, hanem annak két nehezebb izotópja a deutórium, és a trícium. Ezekben már eleve ott van a neutron is. A proton-proton ciklus a Napban játszódik le, ahol 4 proton egyesül egy 4-es tömegszámú hélium atommaggá, de közben 2 proton neutronná alakul át, és ekkor szabadul fel 2 pozitron és 2 neutrínó is. A pozitronok meg elektronokkal megsemmisülve szintén gammasugárzást hoznak létre, és hozzájárulnak a Nap energiatermeléséhez.
2011. okt. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat elírtam: deutérium. Amúgy ebben 1 proton+1 neutron van, míg a tríciumban már 2 neutron is. Ez összesen már 3 neutron, úgyhogy egy ezek közül feleslegessé is válik, és kisugárzódik a hidrogénbombából.
2011. okt. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen a proton pontosan azáltal veszíti el a töltést, hogy kisugároz magából egy szintén pozitív töltésű pozitront (ami ugye az elektron antirészecskéje, és ha találkoznak gamma-sugárzássá alakulnak).
2011. okt. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:D

Már találtam rá egy csomó anyagot neten is!

Tök érdekes hogy mik vannak:D

itt tulajdonkép anyag válik energiává mikor kiválik a protonból és elektronnal ütközik?

2011. okt. 5. 16:45
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen is meg nem is, mert vehetjük úgy, hogy az anyag az már eleve egy fajta energia, az energia egy különleges koncentrált megjelenési formája. És a neutrínó is tök érdekes részecske, mert az meg minden át tud hatolni, a Nap testén is, a mi testünkön is, az egész Föld tesén is, és "aztán szállnak tovább ki tudja meddig". És azért kell keletkeznie, mert az elektromos töltéseken túl még egy csomó másféle töltés is létezik, pl. a leptontöltés, ami az elektromos töltéshez hasonlóan egy megmaradó mennyiség, és az elektronnak +1, a pozitronnak -1, de mivel a protonnak nincs ilyen töltése, hogy az összleptontöltés ne változzon, kell keletkeznie egy neutrínónak is, aminek az elektronhoz hasonlóan szintén +1 a leptontöltése, és akkor így együtt a pozitron+neutrínó leptontöltése ugyanúgy -1+1=0, mint a protonnak volt.
2011. okt. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A H izotópjain kívül pedig: A He is többnyire a 4es izotópjával van jelen. Abban is 2 neutron van! De még a ritkább He3ban is van egy.
2011. dec. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!