Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A szívhúrok tényleg összetörhe...

A szívhúrok tényleg összetörhetnek nagy lelki fájdalomtól/traumától?

Figyelt kérdés
Nem tudom így hívják-e őket, angolul heart strings. Azt olvastam valahol, hogy nagy lelki traumától ezek eltörhetnek, és a szív nem pumpálja olyan hatékonyan a vért utána.

2014. jan. 16. 07:36
 1/5 Csxeba ***** válasza:
100%
Biológus vagyok, szívhúrokról még csak a Harry Potterben hallottam eddig. Ha szívizom-rostokra gondolsz, azok nem "törhetnek össze" lelki fájdalomtól :D De a lelki trauma végeredményben stresszes állapotot idéz elő. A stressz többek között fokozza az adrenalinszintet (hormonrendszer) és aktiválja a szimpatikus idegrendszert. Ezek szívre gyakorolt hatása a pulzusnövekedés. Ha gyenge a szíved, esetleg "beleszakadhat" a plusz megterhelésbe.
2014. jan. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Ez csak egy metaforikus kifejezés, nincsenek ilyenek, hogy "szívhúrok". A lényeg, hogy rendesen a padlóra lehet kerülni lelkileg, de fel is lehet állni onnan, még akkor is, amikor úgy tűnik, minden elveszett, minden összeomlik...
2014. jan. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezekről beszélek: [link]
2014. jan. 16. 18:06
 4/5 A kérdező kommentje:
sajnos a magyar nevüket nem tudom :|
2014. jan. 16. 18:07
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az magyarul ínhúr. Szerepe a billentyűk rögzítése. A Harry Potter fordítója zseni volt, de még ő sem tudott mindent jól fordítani.

A chordae tendineae latinul van. Beírtam a keresőbe, majd a magyar oldalakat választottam.

2014. jan. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!