Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki letudná fordítani ezt...

Valaki letudná fordítani ezt nekem? Holnap németórára kell.

Figyelt kérdés
A legidősebb gyereknek a családba sok dolga van, neki kell sokszor boltba menni, ha közel van ha messze, általában hetente kétszerfelkell mosni, segítenie kell a kistestvéreinek, és a szüleinek is mindig kéznél kell lennie. De Ő tovább fentmaradhat, szorakózni is mehet, másnál aludhat, kicsit nagyobbak a határok mint a kisgyerekeknek.
2013. dec. 1. 09:49
 1/9 anonim válasza:

Ez az össz, amit le kell fordítani? Ami a házi?

Ne itt oldasd akkor meg, hanem szenvedd ki. Nem véletlenül adják fel házinak. Ha nem ez az egész, akkor pedig javaslat:

Szótárazd ki, mi mit jelent, amit nem tudsz, aztán állítsd össze a mondatokat. Ez kb. max. 15 perces munka.... -.-'

2013. dec. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Evele123 ***** válasza:

Na, akkor kezdjük az elején:


A helyesírási hibákat javítva így nézne ki magyarul:


"A legidősebb gyereknek a családban sok dolga van, neki kell sokszor boltba menni, ha közel van ha messze, általában hetente kétszer fel kell mosni, segítenie kell a kistestvéreinek, és a szüleinek is mindig kéznél kell lennie. De ő tovább fent maradhat, szórakozni is mehet, másnál aludhat, kicsit nagyobbak a határok mint a kisgyerekeknek."


A Kind = gyerek szót inkább csak kisgyerekekre használják, de itt is lehet használni.

Valakinek a fia (Sohn) / lánya (Tochter).

Nem 100 %-os a fordítás, de elég jó lehet neked:


Das älteste Kind in der Familie hat viel zu tun. Es soll oft ins Geschäft einkaufen gehen, auch wenn das Geschäft weit oder unweit von Hause liegt. Im allgemeinen soll es zweimal pro Wochen aufwischen, es soll auch seiner Geschwister helfen, seine Eltern brauchen auch seine Hilfe. Es darf aber später erwachen sein, es darf auch unterhalten gehen. Es darf auch beim anderen übernachten. Es ist nicht so begrenzt, wie die kleine Kinder.

2013. dec. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Evele123 ***** válasza:
Egyébként egyetértek az első válaszolóval is, ha tálcán kínálják a megoldást, abból semmit nem tanulsz. Meg kell szenvedni a sikerért (siker --> fordítás).
2013. dec. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Vagy próbáld meg megcsinálni és írd ki ide, és majd ha nem jó megmondják. Így dolgoztál is vele és jó is lesz.
2013. dec. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
2013. dec. 1. 13:47
 6/9 Evele123 ***** válasza:
Macht nix... :-)
2013. dec. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Egyébként abban is van hiba, amit a második kiírt.

Nyelvtani használat, meg stb. :D XD


1. voltam

2013. dec. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Evele123 ***** válasza:
Tudom és nem is szerettem volna tökéletes megoldást alkotni... :-)
2013. dec. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Óóó, akkor jól van, azt hittem, hogy ezt szántad jónak :$
2013. dec. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!