Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nem válik tudományosan bizonyí...

Nem válik tudományosan bizonyíthatatlanná a holokauszt azáltal, hogy büntetjük a holokauszttagadást?

Figyelt kérdés
Ez egy bizonyításelméleti kérdés, nem érdekel a történelem, meg hogy kivel mi hogy történt. Pusztán az érdekel, hogy megfelel-e a tudományos bizonyítás előírásainak az, ahol bizonyos érvekre jogilag tiltott ellenérveket felhozni? Nyilván egy hivatalos keretek között lefojtatott tudományos kutatásban a negatív álláspont a holokauszt megtörténtével kapcsolatban kimeríti a magyar jogszabályokban taglalt nyilvános holokauszttagadást, ami 3 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető. Így nem válik-e tudományosan bizonyíthatatlanná a holokauszt a valóságban (mivel a tudomány ki van szolgáltatva a jogrendszer által kínált lehetőségeknek)?

2013. nov. 23. 11:36
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

@ Rakshula:


Nem én tehetek arról, ha te nem érted az összefüggéseket. Látható már az első oldalon levő válaszokból és kommentekből is, hogy más kerékre jár az agyad; de ez nem a válaszolók hibája. Olvasd végig újból, és gondolkodj el rajta...

(Meg azon is, hogy te miért minősítesz másokat ok nélkül, ráadásul nyilvánvalóan tévedve. A Sir Butchernek írott óvodás szintű megnyilvánulásodra gondolok.)


Még egyszer: nincs "ellehetetlenítve" semmi.


Ezt az állításodat pedig légy szíves bizonyítani: "már fórumokon tett vélemény nyilvánításért is volt feljelentés és büntetés holokauszttagadás miatt".



@ 20.:


A blablabla részt kihagyom, a lényeg:

"a mögöttes elveket, összefüggéseket sosem értetted, nem is nagyon fogod"


Hogyne. És velem együtt nem érti több európai ország jogalkotóinak sora sem, lásd a vonatkozó jogszabályokat:

[link]

[link]

Borzasztó is ez a világ, hogy csak és kizárólag te értesz jól mindent, és csak te látod át az ellentéteket is...

2013. nov. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Attól, hogy egy törvényt "több európai országban" is elfogadnak, az még lehet teljesen rossz és állhat ellentmondásban sokkal magasabb rendű elvekkel. Annak idején a Numerus Clausust is több európai országban bevezették, tehát nyilván az is helyes volt.


Amit pedig arról regélsz, hogy senkit nem korlátoznak, egyszerűen nem igaz:


137/12: Nagy nyilvánosságon a bűncselekménynek a sajtó, egyéb tömegtájékoztatási eszköz, sokszorosítás, illetőleg elektronikusan rögzített információ távközlő hálózaton való közzététele útján történő elkövetését is érteni kell;


Tehát igenis, aki egy akármilyen nyilvános internetes fórumon tagadni meri a holokausztot, azt 3 évre lecsukhatják.

2013. nov. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Te direkt értetlenkedsz? :O


1. A Numerus Clausus idején még sehol nem volt az Emberi jogok egyetemes nyilatkozata, tehát nem is állhattak ellentétben egymással. (Nézed meg a saját linkeden az elfogadás dátumát: 1948. 12. 10.)

A másik meg, hogy akkoriban más volt a politikai helyzet is.


2. Én sehol nem állítottam, hogy senkit nem korlátoznak semmiben. Olvasd vissza.


3. A Btk. értelmező rendelkezései közül beidézett paragrafus teljesen rendben van. Az állítólag már megszületett ítélet(ek)re viszont még mindig kíváncsi lennék...

2013. nov. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!