Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miről gondolkodik az író?...

Miről gondolkodik az író? Milyen értékeket közvetít? Ezek mit jelentenek?

Figyelt kérdés
Nyárra fel lett adva a Tíz kicsi néger és fogalmazást kell írni. Ezen a két kérdésen fennakadtam és nem tudom mit jelentenek
2013. szept. 11. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Halvány lila gőzöm sincs erről a tíz kicsi négerről, s az első kérdést sem tudom megválaszolni így. A második kérdésnél gondolj az értékekre mint pl. jó, pozitív gondolatok, erények - mik alkotják az elbeszélő értékrendjét? Egy személy értékes ha .... Pl. hazafiasság, szerénység, gazdagság, lelki szegénység, stb. Fogalmam sincs mi van abban a műben, de gondolom az egymást elfogadásról is szól. Na ez is egy érték, ha az ember tudja csinálni...
2013. szept. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Tíz kicsi néger egy krimi, Agatha Christie műve. (Szerintem az egyik legjobb, de ez magánvélemény. De azért azon eléggé meglepődtem, hogy ez a mű érettségi tétel lett. :O )


Kérdező, ha már végiglustálkodtad a nyarat, állj neki most. Talán segít valamelyik találat:

[link]

2013. szept. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
:)) Van ilyen. Én olyat is hallottam, hogy a Harry Potter is benne lenne valamilyen tankönyvben, és nekem volt is valami az egyik nyelv és irodalom könyvben, ami az egyik TV adó hírbemondójával volt kapcsolatos ;)
2013. szept. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Krimit nem igazán azért olvas az ember, hogy magasztos emberi ideálokkal találkozzon az ember, hanem azért hogy bravúros módon el tegyenek néhány embert láb arról és hogy felgöngyölítsük az ügyet, agymunka nem több.


Modellkísérletnek persze felfogható a dolog amiből kiderül hogy stresszes helyzetben az ember nem túlzottan hajlamos a többiekkel összefogni és sztereotípiákban gondolkodik és igencsak könnyedén feltételezi bárkiről a lehető legrosszabbat.

Értékes üzenetet benne igazán nehéz megnevezni, hacsak az nem számít annak, hogy ismeretlen embertől soha nem fogadj el meghívást és hogy akkor jársz a legjobban, ha minél távolabb kerülsz az emberiségtől.


Függetlenül attól jó könyv, mint krimit csak ajánlani tudom, de világmegváltó eszméket kár tőle remélni.

2013. szept. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!