Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit jelentenek a mondatok?...

Mit jelentenek a mondatok? Csakmer kíváncsi lennék, mer a fordító hülyeségeket dob ki. Kéne egy jó angolos!

Figyelt kérdés

1.: The biggest challenge of life is to be yourself in a world that is trying to make you like everyone else.

2.: If it is important, you will find a way. If not, you'll find an excuse.


2013. ápr. 18. 20:57
 1/4 hollófernyiges ***** válasza:

A legnagyobb kihívás az életben hogy önmagad légy egy olyan világban amelyik olyanná akar tenni mint mindenki mást.

Ha fontos találsz rá módot.Ha nem. találsz rá kifogást.

Női magazinos bölcsességek :)

2013. ápr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Icipicit pontosítanám az első mondatot:

"A legnagyobb kihívás az életben, hogy önmagad légy egy olyan világban, amely mindenki máshoz hasonlóvá akar tenni." (Vagy: ... téged is mindenki máshoz/ a többiekhez hasonlóvá akar tenni.)


Az eredetiben nem tudom, hol lehetnek vesszők, de a magyarban igen. :)


A második mondat jó, de ott is lehet variálni:

"Ha fontos, találsz majd rá megoldást. Ha nem az, találsz majd rá kifogást."


A "bölcsességek" szót pedig mindenképp idézőjelbe tenném. :D


Ja, és "mert", "csak mert", t-vel a végén, Louisaa.

2013. ápr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Jajj Berta! Menj má'! A lényeget így is értette mindenki, mit kell belepiszkálni mindenbe? :/
2013. máj. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Menj má' te, hármaska :)

Ha létezik több variáció, sőt, ha a jó helyett van még jobb, akkor miért ne választanánk azt? Jó, ez csak egy gyk-s kérdés, így is fel lehet fogni, de én az angol szövegek fordításánál a minőséghez vagyok szokva. ;)

Egyébként meg pont a hasonló kérdésekbe igen ritkán szoktam belepiszkálni, a megfelelő kategóriát (Nyelvek) nem is nézem. Úgyhogy ne tessék kötözködni. :)

2013. máj. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!