Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez nagyon nagyon nagyon nagy...

Ez nagyon nagyon nagyon nagy orbitális hülyeség? :D

Figyelt kérdés

Lehet, hogy az idő egy folyamatosan ismétlődő dolog? Szóval olyan, mint egy kör, hogy nincs se eleje, se vége, mert egymásba torkollik. És ha egyszer vége lesz a világnak, egyben elölről is kezdődik. És ezért a múlt egyben a jövő is és a jövő is a múlt. És lehetséges, hogy akkor ami most történik velünk, az már régebben megtörtént és a jövőben is megint és megint meg fog történni, mert folyamatosan ismétlődik?

Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, csak ma ezen filóztam xdd


2013. aug. 12. 20:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Stanislaw Lem: Az Úr hangja

Ugyan nem arról szól benne az egyik elmélet, hogy meg is ismétlődnek a dolgok, de azt állítja, hogy a Big Bang tulajdonképpen egy másik világ vége volt.

2013. aug. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
én is hasonló dologra gondoltam :)
2013. aug. 12. 20:23
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez nem hülyeség, már valakitől hallottam ezt.
2013. aug. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. aug. 12. 20:35
 5/13 anonim ***** válasza:
8%
Nem hülyeség, mivel az már bizonyítva van, hogy az idő csak akkor létezik, ha van valami ami érzékelje, egy halandó lény vagy dolog. Amíg nem volt semmi amire hatással lett volna az idő, azt nevezzük az ősrobbanás előtti ürességnek. Ha egyszer elpusztul az univerzum (mivel amíg van idő, minden halandó), akkor majd létrejön valami új, ami újraindítja. Van arra is esély, hogy minden ugyanúgy alakul mint ezelőtt, bár az biztos, hogy ennek a hatásköréből kiesnek a szabad akarattal rendelkező lények, mint mi.
2013. aug. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Antimod ***** válasza:
Szerintem az univerzum pulzál, és végtelenszer újrateremtődik. Nem logikus, hogy az ősrobbanás a semmiből és a semmitől menjen végbe.
2013. aug. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2013. aug. 12. 21:53
 8/13 Wadmalac ***** válasza:
Egyenrangú elmélet a többi bizonyítatlan verzióval. Nem hülyeség, csak talán sosem derül ki, hogy igaz-e.
2013. aug. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#5: ez nem nyert bizonyítást, és semmi sem mutat arra, hogy így lenne.
2013. aug. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nade itt két dolog van: az univerzum kilakulása és pusztulása periodikus, és így "pulzál", vagy a múlt egyben a jövő és a jövő a múlt, azaz pontosan ugyanaz történik meg újra, bizonyos időnként. Az elsőre jóval nagyobb az esély, és hát, miért ne lehetne?


A másodikra csak elméleti lehetőség van, és miért lenne így? Bármilyen apró változás különböző frekvenciájú hullámokat indít el, ezek a hullámok újabb eseményeket okoznak, és újabb, különböző frekvenciájú hullámok indulnak. Persze lehetséges hogy egyszer minden lenullázódik, és ugyanolyan lesz, mint volt régen, de miért lenne ez így?



Viszont itt egy vicces érvelés, hogy miért van mégis, kétséget kizáróan így:

Ehhez azonban tegyük fel, hogy tényleg pulzálás van, és az univerzum mindig egy adott területtől kisebb térre tágul ki az újabb összeomlás előtt (nem feltétlenül mindig ugyanakkorára). Plusz, tegyük fel, hogy minden materiális, és létezik legkisebb alkotóegység ami felépít egy atomot (tehát egy atom véges méretű paraméterhalmazzal egyértelműen megadható), és nincsenek olyan faktorok, mint pl: az emberek lelke, és nincs végtelen lélek, amik különböző hatással lehetnek az anyagra, ilyesmi. Tehát egy determinisztikus világban hiszünk.


Tehát: Ha adott méretre tágul az univerzum, és benne minden megadható véges méretű paraméterhalmazzal, akkor minden pillanatban van egy hatalmas, de véges állapottere az univerzumnak. A következő időpillanatban ez az állapottér teljesen más lesz nyilván. De. Ha véges az állapottér, akkor egy idő után biztos hogy lesz egy olyan állapot, ami korábban már létezett. (pl: egy mini-világban van 2 lehetséges pozíció, minden pozícióban lehet A vagy B: először AA, aztán AB aztán BA aztán BB aztán a következő állapot tuti hogy egy olyan lesz ami már volt, pl: AA). Namost. Ha elérkeztünk egy ilyen állapottérhez, ami egyszer már létezett, akkor az azt jelenti, hogy a következő állapottér pontosan olyan lesz, mint ami annak idején követte ezt az állapotot. (Pl Pistabácsi naptárában ugyanúgy szerepelt hogy piacra kell menni, de ugyanúgy beteg volt, emiatt ugyanúgy nem megy, de ugyanúgy vártak rá a barátai, emiatt ugyanúgy mérgesek lesznek a barátai stb...)

Tehát gyakorlatilag, innentől ugyanúgy minden meg fog történni (a determinizmus miatt pontosan úgy), ezért ez egy ilyen periódus lesz, és emiatt minden egyes dolog már pontosan így megtörtént egyszer, és pontosan így meg for történni.

2013. aug. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!